• 07 Mart 2016 Pazartesi 01:00
  • |
  • 07 Mart 2016 Pazartesi 01:00

YAZAR

Gürkan Ata

Üfledi, düştü!

Paylaş

Üreten değil, rakibi tüketen bir Torku Konyaspor.. Tam dişine göre bir rakip; çıtkırıldım Trabzonspor. Her şey pamuk ipliğine bağlı, biraz itsen düşecek.. Konya onu yapamadı bile, etkisizdi, sadece bir ara üfledi, düşürdü!.

Hami Mandıralı’nın fazla hamle şansı yok, ancak o 11 çıkardı. Çoğu gücü ölçüsünde iyi çabaladı. Ama bazıları, onlardan bekleneni yapmayı bırakın, vasatı bile aşamadı. Bosingwa mesela; stoper, ön libero, sol bek falan derken kafası karıştı.. Şimdi, asıl mevkii sağbekte ama verilen pozisyonların, dün de yenilen golün mimarı.. Marco Marin mesela; Chelsea apoletli ama dünkü hali Necmiati düzeyi bile değil!

Muhteşem taraftarıyla iç saha sinerjisi ile maça avantajlı başlayan, ligin en fazla koşan takımlarından olan Torku Konyaspor’un karşısında iyi niyetle mücadele etti Trabzonsporlular ama.. Maç boyunca set oyununu hiç beceremedi. Uzun top-bireysel çabalardan umut beklemek zordu Trabzonsporlular adına.. İşte bu şartlarda, hem de bomboş pozisyon bulmak az buz değil, büyük olay. Gol kaçırılır ama ilk yarıda Sefa Yılmaz, ikinci yarıda da Özer’in birer metreden kaçırdıklarının karşılığı; hayat memat!

Böyle ‘yıldızlar topluluğu!’ takımın içinde, topla dripling yapan, sorumluluk alan tek kişinin ilk kez 11’de sahaya çıkan Ramazan olması.. Ve takımın topla en çok buluşan isminin Mustafa Yumlu olması; -takımın durumunu anlatmak adına- vahim..

1-0 yenikken hamle oyuncusu olarak genç Semih ve Yusuf Yazıcı’nın oyuna sürülmesi belki de Hami Hocadan camiaya bir mesaj.. Ama mutlak gol gerekirken forvet çıkarıp forvet almak; aşırı- gereksiz –anlamsız temkin..

10 kişi kaldıktan sonra Trabzonspor’un verdiği mücadele iyi ama; önemli olan tabela!

Sonuçta; bu ikili yan yana hiç şık durmuyor ama ‘Trabzonspor-küme düşme hattı’ arasındaki makasın gittikçe daralması.. Son 7 haftada sadece 1 kez kazanıp ne yazık ki mağlubiyete alışkanlık kazanılması!.. Ve kalan haftalarda üzerine bolca stresi de eklersek..

Durum gerçekten can sıkıcı..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ocak 2021 Pazar

Bu ikiliye dikkat!

20 Ocak 2021 Çarşamba

Avcı ve Kartal!

17 Ocak 2021 Pazar

Tek kale tek puan!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

25.01.2021

Engin Verel

Mesut sizi gözetledi!

26.01.2021

Alen Markaryan

Bir tek akıllı siz misiniz?

26.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bu ikiliye dikkat!

24.01.2021