• 5 Ocak 2023 Perşembe 22:48
  • |
  • 5 Ocak 2023 Perşembe 22:48

YAZAR

Gürkan Ata

Üçüncü bölgede üçüncü sınıf gibi!

Paylaş

İlk yarım saatte oyun tamamen Hakan Kutlu'nun istediği gibi aktı. Trabzonspor sadece topla çok oynadı! Giresunspor kaptığı topları hızlı ataklarla kanatlara taşıdı, bordo mavililerin iki bekini çaresiz bıraktılar hep. Önemli pozisyonlar ürettiler ama yeşil-beyazlıların bu sezonki klasik sorunu, final paslarında yine kötüydüler. Buna rağmen oyunun gidişatı kendi adlarına umut vericiydi.

30'dan sonra bu kez Abdullah Avcı'nın diledikleri gerçekleşti sanki. Önce rakibin kendi kalesine attığı golle öne geçtiler, hemen ardından Giresunspor'un özel ismi Serginho sakatlandı. Zira o dakikaya kadar Brezilyalı yıldız sahanın en iyisiydi. Yeri geldi çizgiyi mükemmel kullandı, baskı görünce oyunun yönünü değiştirerek ters kanattan pozisyonlara soktu arkadaşlarını.

Serginho çıktıktan sonra her iki takım da uzun süre tek kanada muhtaç kaldı. Giresunspor onun yokluğunu hemen hissetti, birden güçleri kesildi, pozisyon bile üretemediler kalan bölümde. Trabzonspor zaten Visca'sız dönemdeki gibi, çoğunlukla sadece Trezeguet'in özel çabası ile oyunu kenarlara taşıyabildi. Diğer kanatta Abdülkadir, Gomez desteği ile pozisyonlar aradı ama çizgi yerine sürekli içe girmeyi denediler.

Abdullah Avcı geçen haftaki farklı yenilgiye rağmen pas oyununda ısrarlı belli ki. Topa daha çok hükmetmek istiyor, tıpkı Karagümrük maçında olduğu gibi, dün de zaman zaman bunda başarılı oluyorlar. Bunun sonuca ulaşması için olmazsa olmaz hareket etmek, topsuz koşu arttıkça çok rahat boşluk buluyorlar, rakibe markaj fırsatı bırakmıyorlar bu süreçte. Birinci sınıf paslarla topu iyi taşıyorlar ama kaleye yaklaştıkça sorun çıkıyor birden, üçüncü bölgede üçüncü sınıf seviyeye düşüyorlar!

Bu durumda bütün iş duran toplara kalıyorlar Trabzonspor'da. İlk golü de zaten bu şekilde bulmuşlardı. İkincisinde de aynısı yaşandı, hem de üç kez. Giresunspor savunması, Gomez'in golü bulmak için kornerlerdeki inanılmaz çabasını adete seyretti, kaleci Onurcan'ın tek kişilik direnişi yetmedi. Böylece Giresunspor'un direnci tamamen düştü, Djaniny-Doğucan işbirliği ile gelen golü izlediler çünkü.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

1 puana üzülmeli

30.11.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Kopenhag'ı yen gruptan çık!

30.11.2023