• 5 Nisan 2023 Çarşamba 07:01
  • |
  • 5 Nisan 2023 Çarşamba 07:01

YAZAR

Gürkan Ata

Üç teknik adam şimdi yok!

Paylaş

Trabzonspor, Başkan Ertuğrul Doğan ve kendisinin de görev aldığı bir önceki Ahmet Ağaoğlu döneminde 5 teknik adamla çalıştı. Küme düşen K. Karabükspor'dan birden Süper Lig devinin başına getirilmişti Ünal Karaman. Ama bordo-mavili dönem sonrasında bir iki deneme yaptı, tutmayınca spora veda etti, siyasete atıldı. Sonrasında yardımcısı Hüseyin Çimşir takımın başındaydı, Trabzonspor gibi bir marka dönemi sonrasında bir deneme yaptı, tutmadı, o zamandan beri boşta Cimşir! Ardından takımın ikinci yardımcı hocası Eddie Newton'a görev verildi! Garabet kararın sonu da hüsran oldu zaten, şimdilerde planlama işleriyle meşgul İngiliz! Yani Abdullah Avcı dışındaki tüm tercihleri hüsranla bitti, üç teknik adamın da şu anda görevi yok.

Ve.. Alışkanlık oldu sanki, son tercihleri yine yardımcı oldu bordo-mavili yönetimin. Orhan Ak'ın da bu ilginç istatistiğin akıbetini yaşamaması, Türk futbolunda yerini alması için elindeki en önemli fırsatıydı dünkü kupa maçı. İlk görev aldığı Adana Demirspor maçında iyi futbol yoktu belki ama cesur kararlar vererek skoru buldu. Ama hafta sonu Kayserispor karşısında özellikle 3-3'ten sonraki değişiklikleri soru işaretiydi. Dün Ankaragücü'ne karşı tek maçlık kupa mesaisi vardı ve üçünün de ortak sorunu şuydu: Defansın önündeki ikili hücumu fazla düşünmüyor ve doğal olarak ileride çoğalamıyor Trabzonspor.

Eğer faul-korner yoksa ataklar çabuk bitiyor top daha çok kendi yarılanlarında kalıyor. 3 maçta yenilen 8 gol gösteriyor zaten, takım savunmasını oturtamadı genç teknik adam. Ayrıca, inceleme şansı olanlar baksın lütfen; kendi ceza alanı çevresini geçtik, 18 içinde dahi rakiplere uzak kalınıyor, topu kontrol edip düşünme ve şut-pas atma fırsatını çok kolay buluyorlar. Onlarca örnek var ama nedense çözüm bulamadı buna Orhan Ak...

Tolunay Kafkas'ın asabi görüntüsü var ama yenikken bile sakin kalıp doğru hamlelerle fark yarattı. Sakin görünümlü Orhan Ak ise tam tersi, öndeyken panik yapıp oyuna katkı sunamadı. Hem Orhan Ak, hem de formsuz sayısı sürekli artan bordo-mavili futbolcular için kâbus gibi bir dönem gerçekten. Geçen sezonun şampiyonu bir takımı için şimdi bu ifadeleri kullanmak zaten tez konusu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Kupayı istiyoruz...

20.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kabustan uyanış olsun

20.04.2024