• 28 Kasım 2016 Pazartesi 02:00
  • |
  • 28 Kasım 2016 Pazartesi 02:00

YAZAR

Gürkan Ata

Trabzonspor, üzüntü ve mitomani!

Paylaş

İki takım da o ana kadar pür dikkat rakibi kontroldeydi. Uğur Çiftçi'nin atılması anında etkisini gösterdi. Trabzonspor 'mutlaka kazanmalıyız' modunda zaman zaman şuursuzca baskıya geçti, Gençlerbirliği ise kontratakla umut aradı.

Böyle bir yapı içinde orta alan kilit bölge ama Trabzonspor orada verimsiz… Oyun kurması beklenen Aytaç ve Onazi hep kolayı seçti, ya yana kısa pas attı ya da göbekten şişirme orta yaptı; sıfır katkı! Umut Bero'da ama o da etkisiz kalınca teknik heyet ve takım arkadaşları sadece Yusuf Erdoğan'ın gözünün içine baktı. Takımı ateşlesin, oyunu hızlandırsın, top taşıyıp üçüncü bölgeye getirsin, çalım atsın, orta yapsın, hatta şut çeksin. Takımın en çok eleştirileni ama bunların çoğunu yaptı Yusuf, enerjisi alkışlıktı ama bir yere kadar. O'nun gibi zaman zaman Zeki Yavru'nun da ortaları geldi ama bir başka verimsiz bölge; forvet.

Rakip ligin en az gol yiyen takımı Gençlerbirliği. Defansta çok dikkatli, disiplinli… Bu ayrıcalığına güvendi, geriye çekildi, oyunu kendi yarı alanında kabul edip Trabzonspor'un topla oynamasına izin verdi. Tabii ki bir güvendiği de Trabzonspor'un ligin en az gol atan takımı olması, bu bölgedeki etkisizliği. Acil bir fırsatçı, son vuruşu net-iyi olan bir forvet lazımdı ama kulübeden o sinyal gelmedi. Çünkü bir başka verimsiz; Ersun Yanal… Muhammet'i oyuna aldı ama ondan oyun kurmasını istedi. İkinci değişiklik dakikası zaten uzatmalar, o da forvete aldığı stoper Mustafa'ydı!
Maçın özeti aslında 90'ıncı dakikadaydı: 10 kişilik Gençlerbirliği'nın sağ beki Ahmet Oğuz o dakikada mükemmel çalımlarla Trabzonspor defansını dağıttı, korner yaptırdı. Devamında günün iki yıldızından stoper Ahmet Çalık vurdu, kaleci Onur çıkarttı, puanlar böylece paylaşıldı.

Hakemin Trabzonspor lehine es geçtiği iki penaltı pozisyonu da yetersizliğin üzerini örtmemeli. Scout ekibini hep göklere çıkartan Başkan Muharrem Usta'nın 'Transferdeki tek üzüntüm' dediğinin akabinde Ibanez dün 11'deydi. Yine haklı çıkardı Başkanını!  Ama asıl soru şu: Tek üzüntüsü sadece O mu gerçekten? Yok canım, mitomanidir!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ekim 2021 Pazar

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

İsabetsizler takımı!..

25.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021