• 25 Şubat 2018 Pazar 02:00
  • |
  • 24 Şubat 2018 Cumartesi 23:32

YAZAR

Gürkan Ata

Sorular, sorunlar!

Paylaş

Başakşehir maçında çok formsuzdu Burak Yılmaz, geçen haftaki maçın en kötüsüydü hatta. Hafta içinde sakatlığı nedeniyle antrenmanlara da çıkmadı. Dün maç öncesi Trabzonspor soyunma odasında Burak’ın ilk 11’de olduğunu gören Rodellaga veya diğer arkadaşları, Rıza Çalımbay’la ilgili ne düşünmüştür acaba? Veya takım içi adaleti sağlama konusunda güven zedelenmiş midir?

Forma giydiği son 15 maçtaki performansına güvenerek mi Olcay’ı sahaya sürüp Yusuf Yazıcı’ya taraftardan sonra bir darbe daha vuruldu? Karşısında, ligin en çok gol yiyen iki takımından biri olan Aytemiz Alanyaspor varken, gol ve asistten bihaber Olcay’ın defansif katkısından çözüm aramak ne alakaydı?

Antrenmanlarda Burak Yılmaz’a, ‘atağa çıkarken orta sahaya gel, topu isteyip geri iade et’ gibi bir talimat mı var? Oyun planında bu varsa, böyle bir hamle ne işe yarar? Yenilen goldeki hatayı kime yazdı Rıza Hoca mesela? Burak’ın anlamsız pasına mı, önce Uğur’un, sonra da Onur’un arkadaşlarının hata yapacağını hesap edemeyip geç kalışına mı?

Bu kadronun oluşturulmasında en günahsız kişi Rıza Hoca, kabul. Ama ön liberoda, haydi Okay’ı bir kenara koyalım, Kucka veya Onazi’den bugüne dek hiç beklenen verim alınabildi mi? Burada yeni bir çözüm yolu hiç mi aranmaz? Kamil Ahmet-Novak değişikliği yapılırken ne düşünüldü, merak konusu!

İkinci yarıda yapılan doğru değişiklikler ve küme düşme stresindeki rakibin iyice geriye çekilmesi. Hakemin kontrolü kaybetmesi. Gelen gollerin ardından rakibin inanılmaz baskısı, son dakikaları kabus gibi geçen bir maç, Onur’un kalesinde devleşmesi. Trabzonspor adına, ‘sadece üç puan’ın konuşulabileceği, birçok kişi için de sadece bunun önemli olduğu bir maçtı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

19 Eylül 2021 Pazar

İtiraz hep işe yarar mı!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Skandallar zinciri

19.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021