• 16 Mart 2016 Çarşamba 01:00
  • |
  • 16 Mart 2016 Çarşamba 01:00

YAZAR

Gürkan Ata

Soru işaretleri!

Paylaş

Maç başlamadan iki takımın performanslarını anlatan istatistik dikkat çekiciydi: Dünkü maç öncesinde Trabzonspor'un attığı toplam gol kadar, Beşiktaş'ın sadece artı averajı vardı.

Oyunun hangi bölgelerde oynanacağı az çok belliydi, Hami Mandıralı bunu tersine değiştirmeyi şöyle düşündü. Dört gün önce küme düşme hattındaki Mersin İY ile oynarken, daha temkinliydi Trabzonspor. Pozisyon bulmakta zorlandı, güçlükle kazandı. Dün çift forvetle çıktı zirvenin en güçlü adaylılarından birinin karşısına… Doğru başladı ama öyle bitirmemesi soru işareti olarak kaldı!

Diğer tarafta; üç gün önce Çaykur Rizespor karşısında set oyununu genellikle iyi yaptı Beşiktaş. Defansta kötüydü, dün statü gereği mecburen yenilendi o bölge, onlar biraz daha derli topluydu. Üç gün önce sağ kanatta mükemmel oynayan Kerim Frei bu kez sola gönderildi, Quaresma'ya yer açıldı. Ama hem Portekizli etkisizdi, hem de Frei... Kanatlardaki çark bozuldu, bir soru işareti de burada yaşandı!

İki takımın birbirlerine güç gösterisine hazırlandığı ilk bölümde Esteban devreye girdi önce acemice elinden kaçırdı, ardından Douglas akla ziyan pasıyla topu rakibe teslim etti… Devamında Mario Gomez'in vuruşunda top Mustafa'nın net şekilde koluyla buluştu. Bu sezon hakemlerden çok çeken iki takımdan konuk olanı, böylece erkenden yine aynı isyana başladı.

Bugünlere hücumda sürekli üreterek gelen Beşiktaş'ın dün bu kimliğinden uzak kalmasının en önemli nedeni, 'Her eve lazım' Sosa-Oğuzhan'ın dünün ilk yarısında kendi standartlarının uzağında olmasıydı.

Denge ikinci yarıda tamamen bozuldu…

Öncelikle Cardozo'nun çıkmasının ardından Beşiktaş defanstan bir fazla adamla hücuma desteğe çıktı, ev sahibi ekip baskı yemeye başladı. Sosa bu bölümde biraz ağırlığını koydu, işe yaramayan Erkan Zengin ile Yusuf'un bölgesini iyi kullanmaya başladı, etkisini artırdı. Suskun golcü Mario Gomez bu kez iyi uçtu, takımını zirveye uçurdu. Son dönemin çalışkan ama gol özürlü ismi Olcay ise dün kısa sürede tam tersini yaptı, Trabzon'u yine soru işaretlerinin içine bırakıp gitti. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ocak 2022 Pazartesi

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

20 Ocak 2022 Perşembe

Çıldırtıcı yakın markaj!

16 Ocak 2022 Pazar

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Nemrutluk diz boyu

23.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022