• 25 Aralık 2017 Pazartesi 00:05
  • |
  • 25 Aralık 2017 Pazartesi 00:05

YAZAR

Gürkan Ata

Son bölüm hariç!

Paylaş

Ligin ikinci yarısına umut taşımak için, sertlik dahil bütün gücüyle saldıracağı belliydi Karabükspor’un. Trabzonspor’un sakince beklemesi doğruydu ama topla oynamak yerine pas oyununu daha seri yapması, bu direnci kırmanın tek yoluydu. İlk 10 dakikada ev sahibi ekibin baskısının azaldığı dö- nemden itibaren hızlı hücum girişimlerinde Okay ve Onazi, son derece etkiliydi. Pas dağıtımını iyi yaptılar ama önlerindeki dörtlü, kötü performans gösterdi. Karabük’ün Yatabare önderliğindeki ilerideki dörtlüsü ile, ligin en az gol atan ekibi olduğuna inanmak ger- çekten güç!

Trabzonspor’da Burak Yılmaz istekli, orta sahada verdiği paslar tamam da, birileri ona, ceza alanı içi ve çevresinde de pas vermesi gerektiğini hatırlatmalı. Karabükspor’da İlhan ve Poko’nun üretkenliğine karşı Trabzonspor’da Yusuf ve özellikle Olcay, yetersizdi. Pozisyon kısırlığı yaşarken Rıza Çalımbay’ın N’Doye ile umut araması uç bir hamleydi. Bek Osman ile maçın övgüyü en çok hak edeni Yatabare’nin golünden sonra fark da gelebilirdi. 

Tam bu sırada Trabzonspor, hücumdaki tek doğrusunu yaptı, Abdülkadir’in defans arkasına attığı top Burak’la sonuç buldu, Bordo-Mavililer kendine geldi. Hatta sonrasında yine aynı ikilinin işbirliğinde Burak’ın etkisiz kafa vuruşu ve son saniyede Sosa’nın direğe takılan frikiği ile galibiyeti kaçıran taraf oldu. 

Açık ara ligin son sırasındaki Karabükspor daha dirençli ve istekli, mücadeleleri de alkışlıktı; beklenen de buydu. Ama 5 maçlık seri yapan, formda Trabzonspor’un bu kadar üretkenlikten uzak olması, Çalımbay’ın da onlara uyması şaşırtıcıydı. Son bölümdeki arzusu ise, ikinci yarı öncesi camiayı diri tutması anlamında önemliydi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Ağustos 2022 Çarşamba

O kadar çok plan değiştirdi ki!

13 Ağustos 2022 Cumartesi

Mahkum oyunla olmayacak asla!

6 Ağustos 2022 Cumartesi

Korner hocası almaya gerek yok!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

İyi işaretler var

16.08.2022

Alen Markaryan

Kol gezer türküler söylerdik

16.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Jesus'a teslim

19.08.2022

Gürkan Ata

O kadar çok plan değiştirdi ki!

17.08.2022