• 4 Ocak 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 4 Ocak 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Siyah ve beyaz!

Paylaş

Önceki maçlardan pozitif bir mesaj alamadığı için Abdullah Avcı, sürekli arayış içinde ve elinde çok da seçenek yok. Çünkü yetenekleri kısıtlı çok oyuncu var Trabzonspor’da ve hastalıktan çıkan Abdülkadir Ömür’e artık bundan sonra vereceği görev başrol olmalı. Ömür de bu sorumluluğu almalı mutlaka. Zamanı geldi de geçiyor zaten!

İlk maçlarında defansın önüne önce 2 kişi koydu Abdullah Avcı, gol yemedi ama çok pozisyon verdi, oyun üstünlüğü rakipteydi. Sonra 1’e düşürdü, iki 8 numarayla daha çok topa sahip oldu Bordo-Mavililer ama bu sistemin gücü bir devrelikti hep. Dün yine 4-2-3-1’e döndü, Abdulkadir Parmak-Baker ikilisi yan yanaydılar. Eksik kadrosuyla sahaya çıkan Karagümrük’ün güçsüz hali sonrası Abdullah Avcı maç içinde yine arayıştaydı, Parmak hücuma desteğe gitti.

Trabzonspor etkiliydi artık ama 2 önemli sorun vardı: Biri Djaniny, bir türlü olmuyor! Diğer sorun ise forvet arkasındaki Flavio’ydu, orada yaptığı tek iş, çözümsüzlüktü adeta. Nwakaeme ile hiç bağlantı kuramadı. Sadece sağ kanat işledi bu yüzden Ekuban, yine ekstra asistle öne çıkacaktı ama Flavio ona da engel oldu. Ekuban şanssız gerçekten, geçen sezon Sörloth’la asist istatistiklerini yükseltiyordu, dünkü paslarında Djaniny ve Nwakaeme de bir metreden kaleye topu yuvarlayamayacak haldeydi! 

Kolu kanadı kırık Karagümrük’ün hali Trabzonspor’un iştahını artırdı ve bekler ileriye çıkmaya başladı, Serkan ilk asistini yaptı böylece. Sonrasında maçı kopartacak pozisyonlar varken, ceza sahasına orta yapmaktan bile çekinenler vardı Trabzonspor’da! Karagümrük oyuna ortak oldu ama Ekuban bu kez kendi işini kendi gördü.

Artık Trabzonspor gözünü ara transfere dikti ve bunu çok iyi değerlendirmeli. Çünkü birbirini anlayamayanların dolu olduğu takım ikiye ayrılıyor, siyah ve beyaz gibi; üretenler ile hiç katkı vermeyenler. İkinci bölümdekiler gri bile değil ne yazık ki! 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Ocak 2022 Pazar

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

8 Ocak 2022 Cumartesi

Avantajları: Engel var panik yok!

26 Aralık 2021 Pazar

İkisi de içten içe sevinmiştir!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Hakemiz diye neler yapıyorlar

18.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022