• 14 Şubat 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 14 Şubat 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Sihirbazlık, coşku, ne ararsan vardı!

Paylaş

Konyaspor savunmasındaki üç isim; Guilherme, Abdülkerim ve Skubic'in 5 gol, 10 asistlik katkısı gerçekten muazzam, üstelik hücum faydalarının yanında ligin en az gol yiyen takımının savunmasında istikrarlı şekilde oynuyorlar. Kader bu işte; ligin en kritik maçında bu üçlünün hatasından Trabzonspor erken bir gol buldu. Abdülkerim topu kaptırdı, Skubic, Cornelius'un asist yapmasına engel olamadı, Guilherme ise Visca'nın gol vuruşunu sadece seyretti!

Rakibin bireysellikten uzak takım oyununu bozmakta son derece maharetliydi bordo-mavililer, zaten Konyaspor'un defanstan oyun kurma planındaki pasları çoğunlukla riskliydi. Trabzonspor ilk yarıda topu kaptıkça, bu sezon olmadığı kadar uzun top oynadı, çünkü ileride Cornelius vardı! Rakibin arkasında önce durağan kalıp aniden öne geçerek neredeyse bütün hava toplarını aldı, yetmedi gücüyle rakibini ekarte edip arkadaşlarına servis yaptı. Muhteşem bir performanstı, çalışkanlığının yanı sıra bir de rakip kışkırtmalarına yanıt vermeyerek profesyonellik dersi verdi Danimarkalı.

Haftalardır Berat, Siopis, Dorukhan'dan ikisi arasındaki tercihlerle yapılan oyun kurma planı, Hamsik sonrası oyun üstünlüğünde hep geride bıraktı bordomavili takımı. Sadece iyi savaşçılardı üçü de zira. Dün Siopis'in yanında yaratıcı Bakasetas tercihi pozisyon zenginliğini Trabzonspor'a getirdi. Böylesine önemli bir maçta Trabzonspor'un ilk yarıda iki topunun direğe takılması kendi adlarına büyük talihsizlikti doğrusu.

Bordo-mavililer hücumda çoğaldıkça fark yaratan bir takım, Abdullah Avcı da ikinci yarıda ekibine bu anlamda çok güvendiğini, Bakasetas'ı daha öne hücum hattını 5'leyerek gösterdi, bu cesur futbolla Konyaspor'u çok bunalttılar. Hep rakip ceza sahası çevresindeydiler ama pozisyon üretemediler bir süre. O anda devreye gerçek bir sihirbaz girdi. Bir metrekare içinde üç oyuncuyu geçip Visca'ya attırdığı golün anlamı çok büyüktü:

Çok uzun zamandır zirve yarışındayken fi nal maçlarında hep kaybetti Trabzonspor. Bu kez daha hırslı, daha konsantre, daha coşkuluydular. Üstün oynayıp bu atmosferde fazla panik yapmadan kazandılar, şampiyonluk yolunu iyice açtılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Kupayı istiyoruz...

20.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kabustan uyanış olsun

20.04.2024