• 13 Eylül 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 13 Eylül 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Sadece ben mi korkuyorum!

Paylaş

Soru işaretlerinin Galatasaray adına daha çok olduğu maçta Trabzonspor'un, milli ara öncesi korku salan hücum hattının tamamı tutuktu ilk bölümde. Özellikle Hamsik'in pozisyona sokma çabalarına hiçbiri karşılık veremedi. Yetmedi, sarı-kırmızılıların hareketli ve son vuruşları çok iyi olan ileri ucuna altın tepside ikramlar geldi peş peşe.

O ana kadar hata üstüne hata yapan bordo-mavililer 2 farklı geriye düştüğünde panik yapmadı ve aniden uyandı, bu önemli bir gelişme gelecek haftalar adına. Maç 0-0'mış gibi, set oyununu sabırla oynamaya başladı, pas yüzdesini de yükseltince golü buldu.

Yeniden oyuna ortak olan Trabzonspor'a karşı, bir önceki maçta 2-0'dan puan kaybeden Galatasaray'da Fatih Terim tartışılan Aytaç ve Babel'li hamlesi hücum organizasyonlarında işe yaradı ama ikinci bölgedeki üstünlük Trabzonspor'a geçti. Beraberlik golünden sonra Nwakaeme bir kanattan, Babel karşı taraftan takımlarına üstünlük sayısını getirmek için çok çabaladı, maça hareket kattı ama yetmedi puanlar paylaşıldı. Zaten derbi kalitesinden uzaktı oyun, sonuç olağandı yani.

3 konu kafama takıldı maç içinde:

➤ Trabzonspor'da iki stoper çok formsuz ve geçen sezonun hatrına kimse ses çıkarmıyor. Ama, (halen takım içi forma adaletinin olduğuna inanarak), Hüseyin Türkmen'in adının hiç geçmemesinden, bence ligin en hızlı stoperi olan bu gencin artık umutsuz vaka haline geldiğini mi anlamalıyız sadece! Bir başka umut vadeden genç, büyük yetenek Abdülkadir Ömür'ün bir pozisyonda sadece topu kaptırmadığı için alkış alacak hale gelmesini de daha çok irdelemeli Trabzonspor teknik heyeti!

➤ Edgar'ın dün yaptığı hatalardan sonra oyunda tutulmasının nedenini soyunma odasında diğer oyunculara nasıl anlatmıştır acaba Abdullah Avcı, merak ediyorum gerçekten!

➤ Ve... VAR ile ilgili tartışmalar bitmeyecek ama artık olağan hale gelen bir harekette müdahalesinin şart olduğuna inanıyorum o odanın. Onlarca örnek verebiliriz, dün Aanholt'un ilk yarıda Hamsik'e vurduğu dirseğe bakın, direkt çenesini kırabilirdi ve hakemlerin bunları hoş görmesini aklım almıyor. İnsanlık ve centilmenlik dışı bu davranışlar sadece beni mi korkutuyor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

19 Eylül 2021 Pazar

İtiraz hep işe yarar mı!

13 Eylül 2021 Pazartesi

Sadece ben mi korkuyorum!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"Hakimiyet" gecikince

20.09.2021

Engin Verel

Hoca Mesut'u yanlış oynatıyor

24.09.2021

Alen Markaryan

3 Diazem hapı 2 serinletici

22.09.2021

Kenan Karcı

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

9.09.2021

Mustafa Sapmaz

Günlük performans

5.09.2021

Gürkan Ata

Korkunun skora faydası yok

24.09.2021