• 7 Mayıs 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 7 Mayıs 2017 Pazar 02:00

YAZAR

Gürkan Ata

Rusya'nın etkisi!

Paylaş

Trabzonspor’un yediği ikinci gol Avrupa hedefi olan bir takıma yakışmaz. Kaleci Onur’un vuruşundan gelen topu orta sahadan alan Lawal’ın cılız engelleme çabalarını rahatça geçip golü atması bordo-mavililer adına sadece bir anlık hata değildi. ‘İkinci yarının Fırtınası’ denilen takımın aslında birkaç hafta dışında sorun dolu olduğu, oyun kurma adına yetersiz olan orta sahanın pres ve top takibi adına da önemli sıkıntılar yaşadığı net şekilde görüldü böylece. Hatta Kayserispor’un attığı ilk golde Deniz’in sadece iki pasla kaleci ile karşı kalması da dikkatten kaçmamalı.

Kayserispor takımını makine gibi işleten Lawal-Rotman ikilisinin enerjisinin daha ilk çeyrekte bitmesi ve Serdar’ın da etkisizliğiyle orta alandaki yükün sadece Lawal’ın üzerinde kalması, kötü başladığı maçta Trabzonspor’un en azından oyuna ortak olmasını sağladı. Ancak, kanatların az çalıştığı ev sahini ekibin set oyununun olmazsa olmazı hızlı-çok pas yönünün zayıflığı nedeniyle baskıyı hiç artıramadı. 

Ve sonrasında geçen yılları ağır hasarlarla geçiren Trabzonspor’da 2017’de bir ilk yaşandı: takımla bütünleşen taraftar tepkiye başladı. Bordo-Mavililer'in iki golünde de payı olan Rodallega’nın oyundan alınmasının hemen ardından, iki kişiyle atak yapan Kayserispor’un gol de bulması ile ev sahibi ekip iyice bocaladı. Tepki gören Ersun Yanal, oyundan alacağı Aytaç Kara’ya bunu önceden haber verdi mesela! 88’teki pozisyona bakın, Durica gibi tecrübeli isim 13 yaşındaki defans oyuncularına öğretilen, ‘emin değilsen taca-kornere at’ gibi basit kuralı bile atladı mesela, Umut kaçırdı da en azından fark artmadı!

Bu kötü tabloda, başkan-teknik direktörün hafta içi Rusya’ya transfer görüşmelerine giderek takım üzerinde yarattığı etkiye varın siz karar verin!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

19 Eylül 2021 Pazar

İtiraz hep işe yarar mı!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021