• 11 Ekim 2022 Salı 07:00
  • |
  • 11 Ekim 2022 Salı 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Organize kötülük!

Paylaş

Şaşırtıcı şekilde, geçen sezonun şampiyon takımı özgüveni neredeyse yok olmuş, bu sezonki performans stresi sarmış Trabzonspor'u. Zirveye çok yakınken hem de!

Asıl şaşırtıcı olan; Napoli, Lille, Valencia, Aston Villa ve AEK gibi önemli takımlarda forma giymiş, milli takımlarında skor üretmiş tecrübeli isimlerden oluşan orta saha-hücum hattının ilginç şekilde panik yapması, takım oyunundan uzak olması ve hata yaptıkça denemekten vazgeçmesi, çekinmesi hatta sıradanlaşmaya başlaması.

Bordo-Mavililer'in geçen sezon da zaman zaman oyuna hakim olamadığı maçlar vardı ama neredeyse hepsinde şapkadan tavşan çıkaracak biri çıkıp (Nwakaeme, Visca, Cornelius) işi çözer, skoru buldukça gelen güvenle oyun üstünlüğünü de yakalardı.

Bu sezon bu yönde devreye fazla giren isim sayısı çok az.

Mesela, Yusuf Yazıcı kendisini kanıtlama telaşında, Bakasetas çok şey yapmak isterken kolay yapabileceklerini de gerçekleştiremiyor, tıpkı Trezeguet gibi.

Kasımpaşa karşısında ilk yarıda üretemedikleri gibi rakibin atağa çıkması ve karşılamada da sorunluydu orta alan-ileri uçtaki isimler.

Sadece Siopis temaslı oynuyordu Trabzonspor'da, Abdullah Avcı ikinci yarıya çok cesur bir hamle ile çıktı açıkçası, onu kenara aldı.

Skor üretemese de rakibi iyice geriye mahkum eden, oyuna hükmeden bir 11 vardı ama fazla sabredemedi, bir an önce sonuç istedi Avcı.

Bu baskıyı kuran takıma biraz daha sabredilebilirdi bence, değişiklikler sonrası Kasımpaşa kendine geldi, daha fazla atak yapmaya başladı çünkü.

45-60 bölümü dışında beraberliği hak eden futbol vardı, puanlar paylaşıldı zaten.

Tabii ki geç kaldı ama yenilenmiş kadrosuyla uyum-sistem arayışını sürdürüyor Trabzonspor ve her şeye rağmen zirvenin en ciddi ortağı ama çok eleştiriliyor.

Yetmezmiş gibi her hakem kararının ardından sanki organize kötülük yapılıyor, doğruya-yanlışa bakmadan sürekli algı yapılıyor takım üzerinde.

Ama en çok da taraftarın iki ay önce büyük kupayı kaldıran ekibe karşı sabırsızlığı ve bir kesiminin de yalnız bırakması zor geliyordur bordo-mavililere sanırım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Hani Fred demişti ya!

13.05.2024

Alen Markaryan

FATİH AKSOY VE AİDİYET!!!

14.05.2024

Kenan Karcı

Matematiksel olarak!

13.05.2024

Mustafa Sapmaz

Alman hoca gerçeği

5.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Hasan Arat bu kez riske girmemeli!

11.05.2024