• 16 Eylül 2019 Pazartesi 08:00
  • |
  • 16 Eylül 2019 Pazartesi 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Obi ve Pereira!

Paylaş

Ekuban’ın yokluğunda Gençlerbirliği karşısında Obi Mikel kadroya dahil edildi, böylece Trabzonspor orta sahası sayısal olarak bir fazla kişi ile maça başladı.

Ama Obi pas trafi ğine katkı yapamadı, rakip eksiltmedi, gelen topları sürekli geriyeyana oynayarak hızlı oyuna fırsat tanımadı. Organize atak başlatma görevinde Sosa’nın yükünü hiç azaltmadı.

Yaşı 32, gücünü ekonomik kullanmaya çalışıyor diye düşünenler sağ beke bakmalı; 36’ya yaklaşan Pereira o koridorda hiç durmadı.

Sürekli hücumu düşündü, çalım attı, gol de attırdı.

Stancu ile girdiği sinir harbi ile girdiği sinir harbinden hep üstün ayrıldı. İlk yarının son dakikasında yenilen golde rakibine uzak kaldı, orada da Sosa’nın o kadar amatörce top kaptıracağını hesap edemedi belli ki!

Her şeye rağmen Sosa, her takımın imrendiği Pereira-Novak ikilisinin yarattığı ‘sağbek ortaladı, sol bek attı’ lüksü, Uğurcan’ın haftalardır devam eden direnişi.

Bordo-mavililer bu şekilde lige tutunmaya çalışıyor sürekli.

Uzun toplar ve Nwakaeme orijinli hücum gücü etkili ama oyunun diğer yönü çok kötü. Orta saha ve hücumdaki 6 oyuncudan biraz A. Parmak ve yorulana kadar Sosa’nın dışında kimse pres yapmadı.

Gençlerbirliği-U18 takımıyla yaptıkları- antrenman maçındaki gibi muhtemelen, orta sahayı her pozisyonda rahatça geçti, Yann Sıo ve Sessegnon başta olmak önemli pozisyonlar yakaladı.

Ünal Karaman’ın dökülen orta sahadan adam çıkartıp hücuma oyuncu sokması riskli bir karardı, rakibin işine yaradı. Beraberlik golünün gelmesi kimseyi şaşırtmadı!

Milli ara sonrası dinlenmiş olmalılar bordo-mavililer ama Ünal Karaman maç kasedini tekrar tekrar izlettirsin oyuncularına.

En çok da top Uğurcan’a geldiğindeki bölümleri. Genç kaleci topu eliyle başlatmak için ilerideki 10 kişiye tek tek baktı, bir kişi bile topu almak için sırtını dönmedi.

Attıkları ikinci gol öncesi faul vardı, ama G.Birliği ligdeki ilk puanını hak ederek aldı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

14 Şubat 2021 Pazar

Bencil 3'lüye rağmen!

09 Şubat 2021 Salı

Teknik plan teknik hata!

01 Şubat 2021 Pazartesi

Önlem almazsan!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

'Yabancı başkan' getirsek olur mu?

24.02.2021

Engin Verel

Yazı mı tura mı!

22.02.2021

Alen Markaryan

Daha da maç seyretmem

23.02.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bencil 3'lüye rağmen!

14.02.2021