• 15 Mart 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 15 Mart 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Nasılsa 11 garanti!

Paylaş

Trabzonspor'da Marlon'un yerinde kimse olmak istemezdi sanırım! BB Erzurumspor'da Cenk Ahmet ile Butko ilk yarıda 4-5 kez ikiye bir yakaladılar Marlon'u, Cenk'in rahat pozisyonlardaki yanlış tercihleri Trabzonspor'un ilk yarıdaki şansıydı. Abdullah Avcı da nedense önlem almadı, sanırım o da Cenk Ahmet'e güvendi!

Avcı, geçen hafta oynanan Alanyaspor maçında takımın mahkûm halini görünce, futbolun sadece savunma ile olmadığına, bazı oyunculara özgürlük verilmesinin beraberinde rakibi şaşırtma anlamına da geldiğine ve düzen bozduğuna da karar vererek, açıkçası şaşırtan bir 11 ile çıktı sahaya. Alanyaspor travması olmasa defansın önünde Flavio-Baker ikilisini oynatırdı muhtemelen. Ama dün Abdulkadir Parmak o bölgede tekti, top ayağına her geldiğinde yanı-geriyi değil, hücumu düşündü, işe yaramasa da takımın en pozitif ismiydi. Bakasetas, O'na yardıma daha sık geriye geldi, ama bir türlü üretken olamadı. En çok da kadronun sürpriz ismi Yunus Mallı'nın oyuna kalite katmasını bekledi Avcı, planını aksatan en çok da O'ydu.

Teknik adamların sahadaki formsuz isimler varken, kulübeye bakıp zoraki hamle yapabilmesi onlar adına ağır bir durum sanırım. Ekuban, Djaniny ve Nwakaeme'nin etkisiz halleri ile 11'deki yerleri garanti mesela! Avcı'nın bunun böyle gitmeyeceğini hissettirmesi gerekir artık! Erzurumspor'da ise kulübeden ateşleyici etki geldi son bölümde. Obertan ve Navikovas girdikten sonra çok etkiliydiler. İlk yarıda Cenk'in rahatlığını bu kez aynı şekilde Novikovas buldu, puana ihtiyacı olan bir takım için böylesine fırsatların değerlendirilememesi, çember daraldıkça stresi fazlasıyla tavan yaptıracak belli ki.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Nisan 2021 Pazar

Biri eksik, biri stresli!

07 Nisan 2021 Çarşamba

Ya hücum?

04 Nisan 2021 Pazar

Tek planla bu kadar!

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Galibiyetten öte...

13.04.2021

Alen Markaryan

Kirli bir camın arkası

13.04.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Letonya laneti

31.03.2021

Gürkan Ata

Biri eksik, biri stresli!

11.04.2021