• 13 Ağustos 2022 Cumartesi 07:00
  • |
  • 13 Ağustos 2022 Cumartesi 21:56

YAZAR

Gürkan Ata

Mahkum oyunla olmayacak asla!

Paylaş

Ribeiro destekli Hatayspor ileri 4'lüsü, Trabzonspor hücum hattından çok daha hızlı ve atletik. Bu yapı yüzünden, bu sezon oynadığı iki resmi maçtaki oyun planını değiştirmek zorunda kaldı bordo-mavililer. Kanat bekleri Eren - Larsen, Sivasspor ve İstanbulspor maçının kilit ikilisi idi ama bu kez mecburi daha temkinli, hücuma çıkışları azdı. Rakip hücumcularını durdururken etkiliydiler ama ilk yarı fazla ileri çıkamadılar, bir kez etkili geldiler, onda Eren'in pası gol oldu, ofsayta takıldı.

Diğer sorun orta ikilideydi ev sahibi ekip adına. Üretici değil, rakibi bozan bir orta sahayı tercih etti Abdullah Avcı. Doğucan-Siopis ikilisi top rakipteyken çok etkili, zaten bu özellikleri istatistikleri de belirledi ilk yarıda. Topla oynama yüzdesi ve pas sayısı konuk ekipte fazlaydı ama çoğu kendi yarı alanlarında yaşandı bu üstünlük. Dinamik Trabzonspor orta sahasını geçemeyince fazla pozisyon üretemediler ve geriye oynadılar çoğunlukla. Bordo-mavililer ise, yine bu ikilinin top ayaklarındayken üretken olmamaları nedeniyle set oyunuyla değil daha çok hızlı atakla pozisyon aradılar ve rakibinden daha fazla da buldular

Bu mahkum-fırsat oyununu, ikinci yarıda Abdülkadir Ömür'ü oyuna alarak tamamen değiştirdi Abdullah Avcı, Siopis'i tek bıraktı defansın önünde. -Bir kez daha görüldü ki Trabzonspor ileride çoğaldıkça fark yaratan iyi bir hücum takımı, rakibi tüketen planla çok yol alamıyor.- Bu hamle oyunu iki takım adına da iyice genişletti, boşluklar arttı. Ömür Trabzonspor'u üçüncü bölgeye iyi taşıdı, takımı iyi yönetti ancak bir sorun daha eklendi Karadeniz ekibine dün akşam:

Edin Visca'nın sakatlığı transfer planını değiştirir muhtemelen çünkü sağ taraf Kouassi'ye fazla teslim edilemeyecek belli ki! Trezeguet'li tek kanatla sonuç aradılar sadece. Ama mükemmel işledi o hat ve Hatayspor'da Serkan Özbalta'nın buna çözüm bulamaması eksi puandı kendi adına. Maçın tek golü de o kanattan başlayan atakla geldi zaten. Kopenhag maçı öncesi ekstra değerliydi bu galibiyet.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

İmzasıyla değil, sözleriyle kaybetti

19.07.2024