YAZAR

Gürkan Ata

Mağdurken suçlu oldu, cezasını Trabzonspor çekti!

Paylaş

Fransa Ligue1'deki son 4 maçını da kazanırken 3'ünde rakipten daha az topa sahip olmuş Monaco. Çok sakinler, rakibin hata yapmasını sabırla bekliyorlar ve topa sahip olunca tek paslarla organize şekilde atağa çıkıyorlar.

Bu düzendeki rakibe karşı hücuma çıkarken pas hatası ve top kaybını en aza indirmek gerekir ancak Trabzonspor, maça özellikle Bardhi ve Yusuf Yazıcı'nın pas hataları ile başladı. Sonra devreye, Halil Cibran'ın "Suçlu, mağdurun kurbanıdır çoğunlukla" aforizması girdi adeta. Camara, Maxi Gomez'e faul yaptı açıkça. Mağdurken birden tekmesini çıkarıp suçlu durumuna geçti Gomez ama cezasını Trabzonspor çekti. La Liga'da 100'ün üzerinde maça çıkan bir futbolcunun, henüz 11. dakikada takımını sorumsuzca ateşe atması nasıl adlandırılabilir ki!

Erken krize bir de erken gol eklenince direnci çok çabuk kırıldı Trabzonspor'un. Monaco'nun stoperleri gol ararken ve bulurken, temsilcimizde Bartha-Denswil'in uyumsuzluğu ve formsuzluğu tavan yaptı bu maçta adeta. Çok rahat pozisyon üretti Fransız ekibi. 10 kişi kalan rakiplerine karşı asla riske girmediler, yine sabırla hücum aradılar ve farkı buldular.

Trabzonspor ilk 3 hafta itibarıyla UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden 32 takım içinde en fazla başarılı pas yapan takımdı, bir istatistiği ise en fazla şut çeken takımlar arasında ilk 3 arasındaydı. Bu kez isabet yüzdesinin en kötü olduğu maçı çıkardı. Elde sadece şut avantajı kaldı ama son haftaların en sorun çözücü ismi Bakasetas bu kez yedekti! Oyuna girince o istatistiğin hakkını verdi en azından.

Zaten 80 + dakika 10 kişi oynamak hiçbir takım için kolay olmaz, rakibiniz Fransa'nın en formda 3 takımından birisiyse işiniz daha da zorlaşır doğal olarak. O nedenle Trabzonspor'un bu yenilginin altında kalmasının anlamı yok. Üstelik Kızılyıldız'ın Ferencvaros karşısındaki galibiyeti de kalan haftalar için Trabzonspor adına, "neden olmasın, bu kadro kalitesiyle rahatlıkla başarabiliriz, yeter ki inanalım" içerikli puan tablosu üzerinde yapılacak hesap işlerini de umutlu hale getirdi bence.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Hani Fred demişti ya!

13.05.2024

Alen Markaryan

FATİH AKSOY VE AİDİYET!!!

14.05.2024

Kenan Karcı

Matematiksel olarak!

13.05.2024

Mustafa Sapmaz

Alman hoca gerçeği

5.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Hasan Arat bu kez riske girmemeli!

11.05.2024