• 3 Nisan 2016 Pazar 00:30
  • |
  • 3 Nisan 2016 Pazar 00:30

YAZAR

Gürkan Ata

Lüküs hayat!

Paylaş

Takımın kısmen hedefsiz oluşu, Trabzonsporlu bazı oyuncular tarafından muhtemelen yanlış yorumlanmış.. “Böyle bir durumda yorulmaya, mücadele etmeye gerek yok” diyecek kadar futbolun ruhuna ihanet edenlerin sayısı hiç de az değildi çünkü..

Bordo-mavili takımda özellikle 2 ve 3’üncü bölgede sorunlar az buz değil, çok büyük. Ne oyunu kuracak beceri ve hırsları vardı çoğunun, ne rakip ataklara engel olmaya mecalleri.. Güya kilit çözücü diye görevlendirilenler.. Mehmet Ekici mesela, haftalardır heyecanla bekleniyordu ama dün çoğu pozisyonda kılını bile kıpırdatmadı.. Maç boyunca duran topları bekle bekle nereye kadar! Marco Marin’in yanından geçeni seyretmesine ne demeli!  Sorun bunlar mı; tabi ki hayır. Sadece 2 örnek.. Artırmak o kadar kolay ki; Cavanda, Bosingwa, Cardozo vs vs.. Gezici o kadar çok ki..
Ve Trabzonspor adına en kötüsü, Hami Mandıralı bu ‘lüküs hayat’ sürenlere katlanmak zorunda, eli kolu tepeden bağlı!
Büyük hedefler koydu ortaya Muharrem Usta.. ‘Sistem oturacak’ diyor.. Bunu yaparken şunun yanıtını vermeli öncelikle: Bu oyuncular geçmiş yıllardaki başarılarıyla Trabzonspor formasını hak ettiler diyelim. Peki, bu sezon yaptıklarıyla o formayı hak edenlerin sayısı kaç? 3 mü.. Yoksa 4 mü.. 5’i bulmaz değil mi?.. Ve; o grup içine konulacak, canını dişine takarak oynayan isimlerin aldıkları ücretler, diğerlerinin 4’te biri bile değilse, yani takım içi adaleti en çok yaralayan gerçekse, durum daha da vahim değil mi?

Dün hakemin yine ve yine bariz penaltıyı vermemesi..

Takımın en iyisinin yine defanstan çıkması.. (Bu kez kaleci değil, açık ara Mustafa Yumlu..)

Mandıralı’nın yine hiçbir fayda getirmeyen Bosingwa’dan sol bek yaratma çabası.. Öne geçince hemen santrforu çıkartması vs..

Mütevazi kadrosu ile dün daha organize ataklar yapan Gaziantepspor karşısındaki Trabzonspor’u değerlendirmek ölçü olmaz..

Galibiyet güzel tabi ama  çok anlamlar yüklenmemeli, kimse kendine paye çıkarmamalı..

Bu saatten sonra sezon geneline iyi bakılmalı ve bordo-mavili takımda ‘lüküs hayat’ yaşayanların akıbeti ne olacak, onun yanıtı net olarak verilmeli..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

16 Mayıs 2022 Pazartesi

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Bir tarafta 4 kişinin 1 kişilik performansı ama diğer tarafta!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022