• 20 Nisan 2022 Çarşamba 07:00
  • |
  • 20 Nisan 2022 Çarşamba 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Kulübeden oyuna aynı zamanda akıl girdi!

Paylaş

Trabzonspor ile Kayserispor'un 3 ay önceki lig randevusundan iki teknik adam da önemli dersler çıkarmış belli ki. O maçın ilk yarısında Sarı-Kırmızılılar Thaim ve Onur ile kanatları mükemmel kullanmışlar ve sonuç da almışlardı.

Bu maçta iki ismi de, beklerin orta saha desteğiyle genellikle durdurup hakimiyeti daha çok ele geçirdi Trabzonspor.

Kayserispor'un ilk maçtaki üstün oyununu ise Bordo-Mavililer, merkez organizasyonlarıyla bozmuştu. Ama dün bu kez Abdülkadir Ömür ve Bakasetas bir türlü bitirici pas atamadılar. 66 ve 71'de yapılan değişikliklere kadar çoğunlukla kilitlendi böylece maç. Bölüm bölüm maçta Trabzonspor'un fazla pozisyon yakalama fırsatını bulmasında, Kayserispor savunmasının rakibe preste uzak kalması etken oldu.

Bordo-Mavililer rakip yarı alanı çevresinde pas rahatlığı yakaladılar, ama uygun şut imkanına rağmen çoğunu kaleci Lung'un üzerine attılar.

Diğer şutlar ise çok ilginçti gerçekten; bir maçta olmayacak kadar, Kayserisporlu oyuncuların ayaklarına çarpıp kaleye yakın yerlerden kornere gitti o şutlar, konuk ekibin kendi kalesine gol atması içten bile değildi!

Kupaya ve dolayısıyla Avrupa'ya bu kadar yaklaşmışken Kayserispor iki aşamalı bir maçta deplasmanda sakin kalmaya çalıştı doğal olarak. Trabzonspor'un üçlüye döndüğü son bölümde büyük avantajı kapabilirdi ama bu sezon iyi yaptığı geçiş oyununda bu kez çok tıkandı.

O bölüm iki takım açısından şöyle bir farkı da ortaya koydu: Trabzonspor'da oyuna giren ilk isimler, lige damga vuran Nwakaeme, Hamsik ve Dorukhan'dı!

Bu, büyük bir akıl ve kalite kattı Bordo-Mavililer'e. Etkisini son dakikalarda gösterdi, Cornelius uzun süre beklediği akıl dolu pasla nihayet buluştu, final öncesi takımını bir adım öne taşıyan vuruşu sakince ve ustaca yaptı doğrusu.

Bu gol aynı zamanda, Abdullah Avcı ve öğrencilerinin iki kulvarda da hedefe emin adımlarla yürüdüğünün habercisiydi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024