• 6 Aralık 2016 Salı 00:01
  • |
  • 6 Aralık 2016 Salı 00:01

YAZAR

Gürkan Ata

Kötünün kötüsü!

Paylaş

Okay-Aytaç ikilisi ve önlerindeki Mehmet Ekici çabuk düşünüp oyunu hızlandırmadıkça ve yan pasın onda biri kadar topu ileriye taşıyarak rakip göbeği zorlayacak paslar atmadıkça Trabzonspor; ‘Çok pozisyona giriyor, değerlendiremiyoruz’ avuntusu ile daha çok zaman geçirecek gibi görünüyor.
 
Maça istekli başlayan ama yarım saat bile dolmadan orta alanda düşen Kayserispor karşısında büyük boşluklar bulmasına rağmen golün dışında sadece Yusuf’un bireysel çabası ile gelen şutla tehlike yaratabildi Bordo-Mavililer. Hâlbuki hiç zorlanmadan rakip ceza alanına girebiliyordu ve yaratıcı tek bir hamle bile yeterliydi, gelmedi. Bero bir kez farklılık yaratabildi, gol geldi.
 
Alt sıralardan kurtulmaya çalışan Trabzonspor’da Ersun Yanal, bu tür sıkıntılara alışık olduğunu ve aşacak tecrübeye sahip olduğunu söylüyor. Ancak iki ayrı maçtaki 45 dakika hariç hep kötü oynayan Trabzonspor’da henüz değişim-gelişim yok. Bütün umut Yusuf Erdoğan’ın taşıyacağı toplarda, sistem sadece o! Ama en azından takımı tek başına diri yutan Yusuf’ta biraz gelişim sağlansa, biraz başını kaldırması öğretilse, hiç değilse oraya Yanal’ın imzasını vuracağız ama hiçbir veri yok.
 
Trabzonspor güle oynaya, karşısında hiçbir direnç görmeden atak geliştirirken küçük bir etki bile yaratamayınca Kayserispor uyandı. Bu kez onlar orta alanı rahat geçti, ama ilginçtir Ersun Yanal farklı bölgelere önem aldı! Deniz Türüç endeksli isyan sonuç da verebilirdi ama hep hakemlerden dert yanan Karadeniz ekibinin imdadına bu kez Serkan Çınar yetişti. Çalmadığı penaltılarla Trabzonspor’u hayata bağladı, Kayserispor’u ateşe attı. Kötü maçın en kötüsü Çınar’dı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Ocak 2022 Perşembe

Çıldırtıcı yakın markaj!

16 Ocak 2022 Pazar

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

8 Ocak 2022 Cumartesi

Avantajları: Engel var panik yok!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022