• 16 Şubat 2016 Salı 01:00
  • |
  • 16 Şubat 2016 Salı 01:00

YAZAR

Gürkan Ata

Korku – keyif!

Paylaş

Hami Mandıralı pek rastlanmadık bir karar verdi – veya vermek zorunda kaldı. Bir önceki maçta hayal kırıklığı yaratan kadrodan sadece 4 kişi sahada vardı. Bu revizyonun olumlu yansımasının birinci nedeni, gerideki 3’lü.. Onur, Mustafa Yumlu ve Aykut Demir.. Haftalardır bu üçlünün bir arada olmamasının zararı çok büyük oldu Trabzonspor’a.
Eleştiri oklarını erken üzerine çeken Hami Hoca belli ki, hafta içi çok ama çok kızgın ve hatta sertti. Yoksa geldiği günden beri sorumsuzlukları ile takımın canını yakan çok Cavanda’nın koca ilk yarı boyunca orta sahayı bile geçmeyecek kadar söz dinleyeceği hiç kimsenin aklına gelmezdi! Bosingwa’nın basit hatası ile gelen penaltının Onur’un ustalığı ile bertaraf edilmesinin ardından, haftalardır aranan özgüveni bu kez tavan yapan Trabzonspor’da ilk yarıdaki Marco Marin’in bitmek bilmeyen arayışları maçın sürekli şeklini değiştirdi.
Geçen hafta iyi oynayarak kaybeden Kayserispor’da alt sıralardaki takımların sürekli kazanması ile azalan puan farkı belli ki stres yaratmış. Sezonun belki de en etkisiz maçını oynadılar. Stres, Furkan’ın olmamasının pas trafiğini ortadan kaldırması, Onur’dan güç alan rakibin bitmek bilmeyen enerjisi.. Kayserispor’un kötü olmasında etken çok vardır. Ama iki golde de Mabiala’nın yaptığı inanılmaz hatalar da sarı-kırmızılıları iyice çaresiz bıraktı.
Ama Tolunay Kafkas’ın ikinci yarıdaki hamleleri ve hücum emri maça büyük heyecan getirdi. Çok pozisyon ama bir gol bulabildi konuk ekip. Sonuçta kritik maçta Kayseri’ye korku, Trabzonspor’a da 3 puanla 5 basamak birden atlamanın keyfi kaldı.
Son olarak, üzeri örtülmemesi gereken bir olayı not edelim, 77’de yaşandı. Kayserispor atağında top direkten döndü, Mustafa Yumlu sakatlanıp yere yığıldı. Trabzonspor atağa çıktı, tehlike yarattı, değerlendiremedi. Topu kapan Kayserisporlulara, ‘topu niye dışarı atmıyorsunuz’ diye büyük tepki geldi.. Bakar mısınız çelişkiye, sen kendi arkadaşını düşünmeyip gole git, olmayınca kıyamet kopar. Af edersiniz ama, hadi oradan!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

19 Eylül 2021 Pazar

İtiraz hep işe yarar mı!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021