• 23 Ocak 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 23 Ocak 2017 Pazartesi 02:00

YAZAR

Gürkan Ata

Karmaşa ve Onur!

Paylaş

İyi ki video hakem uygulaması dün başlamadı. Zira Koita'nın kafa vuruşunda Onur'un müdahalesine karar vermeleri oldukça zor olacaktı, al sana saha dışında bir karmaşa! Tıpkı saha içi gibi... Hakem çok zorlandı öncelikle... Sonra oyun üstünlüğü bir o takıma, bir diğerine o kadar bariz şekilde geçti ki; şaşırtıcıydı. Önce Trabzonspor sazı ele aldı, daha etkindi, direkten topu döndü, sonra durdu. Ardından Kasımpaşa oyunun hakimiydi, 'Çizgiyi geçti mi geçmedi?' tartışması getiren vuruş ve direkten dönen şut. Sonra beklenmedik anda, beklenmedik kişiden (sol bek Mas) güzel bir kafa vuruşu ile öne geçti Trabzon. 

Bordo-Mavililer'in oyuna ağırlığını koyduğu dönemlerde Okay'ın isteği ön plandaydı ama gizli rol, ona boş alan yaratan önündeki Yusuf Yazıcı'nın ters koşularıydı. Genç Yusuf'un performansı umut verici ama Onazi'nin etkisizliği Trabzonspor'un direncinin çabuk düşmesini sağlıyor. Hem ön liberodaki bu sıkıntı ve hem de rakamlarla sabit forvetteki facia ortadayken, Trabzonspor'un transferde önceliği defansa vermesi, yönetimin övündüğü 'kadro mühendisliği' dersine oldukça geç kaldıklarının göstergesi sanki. 

Ligin ilk yarısında takımın en hareketli, en iyi top taşıyan ismi Yusuf Erdoğan'ın kulübeye çekilmesinin nedeni, son tercihlerindeki yetersizliği, Yanal'ın bu gerekçesi kabul edilebilir. Kanatlarda görev alan Olcay-Castillo'nun bu anlamda hiçbir artısının olmadığı gerçeği, Trabzonspor'un kanayan yarası olacak belli ki. 

Kasımpaşa'da Tunay Torun'un yalnızlığını izledik. Sadiku, Pavelka ve Abdullah'ın yetersizlikleri bu oyuncunun çabasını da örtbas etti. Son dakikalarda bütün riskleri alan rakibi karşısında iyi savunan Trabzonspor'da kalede Onur'un, Koita'nın kafa vuruşundaki çizgi üzerindeki çabası, Medjani'nin anlamsız geri pasındaki kart tartışması getiren çıkışı ve kurtarışları ile maça damgasını vurması maçın özetiydi. Her şeye rağmen kötü günler geçiren, kupada havlu atıp, ligde iddiasız kalan Bordo-Mavililer'in son 2 deplasmandan 6 puan çıkarması ve olası bir forvet takviyesi, gelecek adına camiaya nefes aldıracak gelişmeler olacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ocak 2022 Pazartesi

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

20 Ocak 2022 Perşembe

Çıldırtıcı yakın markaj!

16 Ocak 2022 Pazar

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022