• 13 Mart 2016 Pazar 01:00
  • |
  • 13 Mart 2016 Pazar 01:00

YAZAR

Gürkan Ata

Güç dengesine rağmen!

Paylaş

Kısıtlı kadrosuna rağmen.. İki kulvarda mücadelenin zorluklarına rağmen.. Muhtemelen ilk yarıda alınan 24 puanın verdiği rahatlıkla devre arasında transfer yapmadı Çaykur Rizespor. Hem de takımın çok şeyi Kweuke’den olumsuz sinyaller alınmasına rağmen.. Ligin belki de forma savaşının en az yaşandığı bir takımı yani.. Karşısında; Avrupa devlerinde forma giyebilecek Gökhan Töre ve Quaresma’dan mahrum ama özellikle bu tür maçlarda onları hiç aramayan kadro zengini Beşiktaş..

Açık ara ligin en çok gol tehlikesi yaratan takımına karşı pozisyon verebilirsin. Ama sen yakaladın mı... Rize ekibi gibi mütevazi bir kadroya sahip bir takım için, hem de penaltı kaçırmak büyük yıkım.. Yetmezmiş gibi kalecinin donduğu anda boş kale yerine direğe takılmak. Bu ağır şokları yaşayan Çaykur Rizesporlu futbolcular, 2 fark da geriye düştü, Beşiktaş erken rehavete girdi.

İki takımın kalecisinin de (Itandje-Tolga) mükemmel, iki takımın sol bekinin de (Eren-İsmail) bu sezonki en kötü performansını gösterdiği maçtaki güç dengesizliğini anlatma adına: İki takımın ileri uç elemanlarına bakın mesela.. Mario Gomez maç boyunca, top Çaykur Rizespor defansındayken hiç oralı olmadı. Durdu dinlendi, gözlemledi, sadece top kendisine geldiğinde oyuna katıldı. Karşı tarafta ise Deniz Kadah.. Top Delgado’dayken koştu pres yaptı, Marcelo’yu sıkıştırmaya çalıştı, asıl işi olan gol atma dışında her şeyi yaptı..  Veya Beşiktaş orta sahasının bitmek bilmeyen pas trafiği, karşısında ileri çıkarken sürekli top kaptırıp kontra yiyen Rize orta sahası..

Her açıdan zordu Rizespor için, ama pes etmediler sonuna kadar gol aradılar. Özellikle son bölümdeki direnç ve mücadeleleri alkışlıktı.. Beşiktaş’ın hovardalığının cezasını az kalsın ağır şekilde keseceklerdi, puana da yaklaştılar ama, olmadı..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Ocak 2022 Perşembe

Çıldırtıcı yakın markaj!

16 Ocak 2022 Pazar

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

8 Ocak 2022 Cumartesi

Avantajları: Engel var panik yok!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022