• 15 Ekim 2017 Pazar 23:28
  • |
  • 15 Ekim 2017 Pazar 23:28

YAZAR

Gürkan Ata

Felaket ve iflas!

Paylaş

Milli aranın ardından 3 gün izin, sonra yorucu 3 günlük Katar seyahati. Bunlar belki Trabzonsporlu oyuncuların sahada ‘yürümesinin’ açıklaması olabilir. Ama, bu icraatların birine kendi kararı, diğerine ise yönetimin maddi hesapları nedeniyle maruz kalan Ersun Yanal’ın bu kadar formsuz olması akıl alabilir gibi değil.

Trabzonspor’un sol tarafı perişan, Olcay-Hubocan ikilisi ne hücumda, ne savunmada yeterli. Sol stoper Durica da onlara eklenince o kanatta futbol rezaleti yaşandı. Akhisar’da Okan Buruk savunma yaparken orta sahasını kendi sol kanadına yığdı, atakta ise sağ tarafa, işi daha ilk yarım saatte bitirdi. Karşılığında Ersun Yanal’ın hamlesi şöyleydi: görev bilinci olmayan Olcay sağa, o bölgede farkını kanıtlayan Abdülkadir sola. İşe yaramayacağını anladı, yine eski görev yerlerine. Sonra ikisi aynı bölgeye!

Ersun Yanal kendisi açıklamıştı; “Burak Yılmaz antrenman yapmadan maçlara çıkıyor, futbol hayatını riske atıyor’ diye. Belli zaten, gücü yok, ama sahada.. Rodallega güçlü ama kulübede; çelişkiye bak.

Castillo ve Rodallega, en azından iç saha maçlarında kadroda olmalı. Trabzonspor’a fayda sağlayacak - olması gereken kadro, değişikliklerin ardından ortaya çıktı zaten. Dakika 60 ama skor 1-4’ken. Bırakın koşmayı, kimsenin adım atacak hali yokken, skora dayalı şok yaşanırken ve hepsinin ayakları titrerken, iş bitmişken!

Trabzonspor’un her tarafı sorun ne yazık ki. Beşinci golden sonra, o ana kadar susan taraftar devreye girdi birden; ‘Ersun Yanal istifa’ diye.. Düne kadar yuhaladıkları Mustafa Yumlu’yu, rakip formayla dün alkışlayan o taraftarlar ki ‘birden’ tribünde birleşme kararı almışken, ‘birden’ bundan vazgeçtiler. İddiaları, ‘Başkan Muharrem Usta istemedi’ydi! İlginç, bir Başkan niye birleşmeyi istemesin; anlayan beri geri gelsin! Kendi kararı değildir muhtemelen!

Sonra ‘Yönetim istifa’ diye bağırdı taraftarlar. O yönetim ki teslim bayrağını zaten açmıştı: Hiçbir projelerinin tutmadığını, gelir-gider dengesini bile düzeltemediklerini, ve sürekli faiz ödediklerini bizzat Başkan Usta açıkladı Katar’da. O ziyaretten nasıl döndü bilinmez ama Trabzonspor’da görüntü net: Saha içi felaket, saha dışı ise iflasa işaret ediyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

29 Kasım 2021 Pazartesi

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

23 Kasım 2021 Salı

Lideri devirme sevdası!

7 Kasım 2021 Pazar

80 sonrası Avcı'lık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Bu rotasyon değil!

29.11.2021

Alen Markaryan

Bilica'nın çukuru!

28.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021