• 13 Mayıs 2019 Pazartesi 08:00
  • |
  • 13 Mayıs 2019 Pazartesi 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Ezber bozan yok!

Paylaş

Trabzonspor golü bulana kadar A. Konyaspor sadece bekledi. Bordo-mavililer golü çok istedi ve buldu. Sonra devreye Nwakaeme girdi adeta; karşı karşıya kaldığı pozisyonu kolay harcadı, bir dakika sonra kendi ceza sahası üzerinde şov yaparken kaptırıp beraberlik golünün mimarı oldu! Ardından ev sahibi ekip, “Top rakipte kalsın, hata yapınca saldırıya geç” felsefesinden vazgeçip çok adamla hücuma çıkmaya başlayınca, teknik adamlar için hatalar nedeniyle sanırım acı verici, tribünler içinse zevkli bir maç çıktı ortaya. Kalecilerin mükemmel müdahalelerine takılan inanılmaz goller kaçtı. İlk yarı, Sukubiç’in güle oynaya yaptığı asistle ev sahibi lehine önde bitti.

İmkanı olanlar bu bölümü bir daha izlemeli; ilk yarıda net sayılabilecek 8 gol pozisyonu yaşandı iki kalede. Sahayı dikine ikiye bölün, hepsi de eski açık tribün diye adlandırılan taraftan, bütün olay orada yaşandı. Bir bakıyorsunuz Novak-Nwakaeme ikilisi atak üstüne atak üretti, sonra da acemice hata yaptı, stoper Toure sürekli ikram halindeydi! Sonra ev sahibi ekibe bakıyorsunuz, o bölgede görev yapan Sukubiç-Ömer Ali ikilisi o kanadı yolgeçen hanı gibi kullandı, ama akabinde hata furyasına stoper eklendi. İki teknik adam için anlaşılmaz bir seyir haliydi ilk yarı!

İkinci yarı yine tekrar izledi, ezberi bozan olmadı. Skor üstünlüğü yakalayan Atiker Konyaspor yine maçın başındaki role büründü. Top hep Trabzonspor’daydı, gol aradı. -Bu sezon 25’inci kez- direğe takılmasaydı beraberlik golü daha erken gelebilirdi. Kocaman yine bekledi, Konya ekibi yine golü yiyince açıldı, Karaman değişiklik için yine son anı bekledi, yine iki kalede bol pozisyon yaşandı. Ama heyecan dolu maçta kazanan olmadı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

16 Mayıs 2022 Pazartesi

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Bir tarafta 4 kişinin 1 kişilik performansı ama diğer tarafta!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Bütün mesele o kalın çizgide

5.07.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022