• 13 Mayıs 2019 Pazartesi 08:00
  • |
  • 13 Mayıs 2019 Pazartesi 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Ezber bozan yok!

Paylaş

Trabzonspor golü bulana kadar A. Konyaspor sadece bekledi. Bordo-mavililer golü çok istedi ve buldu. Sonra devreye Nwakaeme girdi adeta; karşı karşıya kaldığı pozisyonu kolay harcadı, bir dakika sonra kendi ceza sahası üzerinde şov yaparken kaptırıp beraberlik golünün mimarı oldu! Ardından ev sahibi ekip, “Top rakipte kalsın, hata yapınca saldırıya geç” felsefesinden vazgeçip çok adamla hücuma çıkmaya başlayınca, teknik adamlar için hatalar nedeniyle sanırım acı verici, tribünler içinse zevkli bir maç çıktı ortaya. Kalecilerin mükemmel müdahalelerine takılan inanılmaz goller kaçtı. İlk yarı, Sukubiç’in güle oynaya yaptığı asistle ev sahibi lehine önde bitti.

İmkanı olanlar bu bölümü bir daha izlemeli; ilk yarıda net sayılabilecek 8 gol pozisyonu yaşandı iki kalede. Sahayı dikine ikiye bölün, hepsi de eski açık tribün diye adlandırılan taraftan, bütün olay orada yaşandı. Bir bakıyorsunuz Novak-Nwakaeme ikilisi atak üstüne atak üretti, sonra da acemice hata yaptı, stoper Toure sürekli ikram halindeydi! Sonra ev sahibi ekibe bakıyorsunuz, o bölgede görev yapan Sukubiç-Ömer Ali ikilisi o kanadı yolgeçen hanı gibi kullandı, ama akabinde hata furyasına stoper eklendi. İki teknik adam için anlaşılmaz bir seyir haliydi ilk yarı!

İkinci yarı yine tekrar izledi, ezberi bozan olmadı. Skor üstünlüğü yakalayan Atiker Konyaspor yine maçın başındaki role büründü. Top hep Trabzonspor’daydı, gol aradı. -Bu sezon 25’inci kez- direğe takılmasaydı beraberlik golü daha erken gelebilirdi. Kocaman yine bekledi, Konya ekibi yine golü yiyince açıldı, Karaman değişiklik için yine son anı bekledi, yine iki kalede bol pozisyon yaşandı. Ama heyecan dolu maçta kazanan olmadı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Temmuz 2020 Perşembe

Dirence karşı stres!

28 Haziran 2020 Pazar

Şarkılar sustu!

23 Haziran 2020 Salı

Ağır darbe!

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

JailSON olsun!

08.07.2020

Alen Markaryan

Kalibre

08.07.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Yabancı serbest olsun

09.07.2020

Gürkan Ata

Dirence karşı stres!

09.07.2020