• 31 Ekim 2016 Pazartesi 08:18
  • |
  • 31 Ekim 2016 Pazartesi 08:18

YAZAR

Gürkan Ata

Eyvah geliyor!

Paylaş

Yedi hafta forvetsiz oynayan Çaykur Rizespor’da sakat Kweuke ve Oğulcan’ın katılımıyla yeni bir sistem kurulmaya çalışılıyor. Daha çalışacak çok dersleri var. Trabzonspor’da ise, en azından devre arasına kadar sürecek iskelet kadro belli zaten. Geçen haftadan derbi moralli bordo-mavililerin üzerine koyması bekleniyordu. Bunun için çok da avantajı vardı.
Öncelikle maça 1-0 önde başladılar! Konuk takımın orta sahası ile forveti arasında büyük mesafe vardı ve bu Trabzonspor’un kolay oyun kurması için bulunmaz nimetti. Bu noktada son dönemde formu yükselen Okay Yokuşlu önemli etken olabilirdi ama Ersun Yanal, bu oyuncuyu yine stoperlere yakın oynattı, halbuki biraz daha önde daha etkin olduğunu kanıtlamıştı! Göbekteki iş Onazi ve Mehmet Ekici’ye kaldı, ikisi de topla çok buluştu ama gerekli bağlantıyı sağlayamadı, bordo-mavililer ilk yarıda penaltının dışında hiçbir varlık gösteremedi.
Ç. Rizespor’da tekrar cümle olacak ama Kweuke bu takımın her şeyi. O’nu en iyi anlatan, golü attığında Uğur Demirok’un haliydi. Soldan Oğulcan topu sürerken Kweuke onun gerisindeydi. Orta gelirken ise Uğur’un düşündüğü muhtemelen, ‘eyvah, geliyor’du! Arkadan geldi ve golünü attı. İlk yarıda Jantscher ve Orhan Ovacıklı biraz olsun kendilerine güvenseler, fişi çok erken çekebilirdi.
İkinci yarıda hakemin de etkisiyle sıkça duran, sert yağmurla soğuyan havayı dağıtan iki isim, iki takımın sağ açığıydı. Yusuf Erdoğan son kararlarda hatalıydı ama yaptığı koşularla takımını diri tutmaya çalıştı. Oğulcan ise bir dakika önce acemice gol kaçırdı, ardından kendi yarı alanına gelip penaltı yaptırdı!
Sonrasında devreye Hikmet Karaman girdi, hamleleriyle oyunun şeklini değiştirdi. Son bölümde Rize oynadı, bordo-mavililer sadece savunmaya çalıştı. Kweuke beraberlik golünü buldu, onda ise eyvah çeken bu kez bordo-mavilerin takımın diğer stoperi Durica’ydı! Kweuke ardından daha kolayını da kaçırdı, böylece oyuna müdahalede geç kalan Ersun Yanal’a ve ekibine Beşiktaş maçı öncesi moral verdi!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ekim 2021 Pazar

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

İsabetsizler takımı!..

25.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021