• 3 Nisan 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 3 Nisan 2017 Pazartesi 02:00

YAZAR

Gürkan Ata

Etten duvar ve sönen umutlar!

Paylaş

Puan tablosundaki vahim durum ve iki kadro dışı kararının getirdiği baskı altında beraberliğin bile neredeyse ‘son’ anlamına geldiği Çaykur Rizespor; bu hale gelmesine neden olan neyse, aynısını dün de yaşadı. Topu rakip yarı alana çok iyi taşıdı, etkili ataklar geliştirdi, çok sayıda pozisyon buldu ama malum hastalık; değerlendiremedi. 

Hikmet Karaman, ilk bölümde rakibin orta sahada pas yapmasına müsaade etti, topu kaptığında hızlı hücumlarla Edomwonyi ve Igiebor destekli Kweuke’yle gol aradı. Bu kısmen işe yaradı ama yetinmedi, sonra orta alanda da oyun üstünlüğünü eline aldı ev sahibi ekip. İlk yarıda tehlikeli sayılabilecek 4 pozisyon buldu ancak son vuruşları her zamanki gibi faciaydı. 

2017’nin neredeyse tamamında aynı kadro ile oynayan Trabzonspor’da mecburi 3 değişiklik hemen etkisini gösterdi. Özellikle oyun akışını sağlayan Yusuf Yazıcı’nın yokluğu Bordo-Mavilileri iyice yavaşlattı. Castillo-Olcay ikilisinin defansı zorlama, Okay ve Onazi’nin de üretme derdi olmadan oynadığı Trabzonspor maç boyunca hep savundu. Okay’ın şutu dışında pozisyona bile giremedi. Attıkları gol de zaten pozisyon olmadan geldi! Defans oyuncusunun kısa düşen geri pasında Castillo dengesini kaybedip ikramı geri çevirdi. Hemen kaleci devreye girdi, geri pası elle tutarak rakibe dolaylı asist yaptı. Artık lige tutunması pamuk ipliğine bağlı bir takım için hem de böyle saçma bir golle geri düşmek ağır bir yıkımdı. 

Kısa bir bocalamanın ardından Karaman’ın öğrencileri çabuk toparlandı, oyunu tamamen rakip yarı alana yıktı. Lige tutunmak için saldırdı, gol aradı! Yanal’ın hiçbir hamlesi çare olmadı ama ev sahibi ekibin sayısız şutu ya etten duvara ya Onur’a takıldı. 

Ç.Rizespor büyük bölümde tek kale oynadığı maçtan puan çıkaramadı, umutlarını da kaybetti. Trabzonspor ise kötü oynasa da kazanma alışkanlığını sürdürüp kalan haftalara coşku-hedef taşıdı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

29 Kasım 2021 Pazartesi

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

23 Kasım 2021 Salı

Lideri devirme sevdası!

7 Kasım 2021 Pazar

80 sonrası Avcı'lık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021