• 10 Mart 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 10 Mart 2019 Pazar 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Doğru-yanlış!

Paylaş

Trabzonspor’da Ünal Karaman’ın yakındığı kadro zafi yetine rağmen, devre arasında hakaret edercesine gönderilen Zeki Yavru geçen hafta inanılmaz direnişi göstermeseydi, Akhisarspor bu maça daha umutsuz çıkardı muhtemelen. Alanyaspor’dan alınan galibiyetin ardından Trabzon’dan da 3 puanla dönüp yeni bir sayfa açma enerjisiyle çıktılar bu maça. Beraberliğin fazla anlamı olmadığı bilinciyle gol bulmak için erken riski bile göze aldılar; mesela sağ bek Zeki ilk yarının en çok hücuma çıkan yeşil-siyahlı oyuncusuydu.

Konuk ekip ilk yarıda 3 net pozisyon buldu ama bordo-mavililer daha fazlasını! Trabzonspor bu sürede 5 gol bulsa şaşılmazdı, 2’si direğe takıldı. Yani halı saha maçı tadı veren aksiyon dolu bir ilk yarıydı! Maç iki takıma da gider-gelir haldeydi.

İki kaleci Uğurcan ve Lukac’ın inanılmaz müdahaleleri tabelanın kısırlığına sebepti. Bir takımın bu kadar rahat gol pozisyonu bulup aynı rahatlıkla kalesinde tehlike yaşaması ilginçti gerçekten, hem de çoğu organize ataklardan!

Gole bu kadar yakınken ikinci yarıda Akhisar’ın oyunu geride kabul etmesi taktiksel hataydı.

Katı defans Trabzonspor’a karşı alınabilecek iyi bir önlem değil. Zira dar alanda pas yapabilen, olmadı uzaktan şut çekebilen önemli ayaklar var Bordo-mavili takımda. 20 dakika boyunca büyük baskı kurdular. Ama ikinci yarıdaki tek atakta golü kontrataktan Akhisar buldu.

Sonrası yine aynı senaryo. Oyun Akhisar ceza alanı çevresine yığıldı, yine yanlış yaptı, stres tavan yaptı. Bu maçın özünden farklı bir şekilde organize ataktan değil, duran toplardan golü yediler. İkinci yarıdaki doğruları ve coşkusu, zaten 3 puanı Trabzonspor’a yakıştırıyordu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

13 Ağustos 2022 Cumartesi

Mahkum oyunla olmayacak asla!

6 Ağustos 2022 Cumartesi

Korner hocası almaya gerek yok!

31 Temmuz 2022 Pazar

Pamuk ipliği gibiydi zaten, iki bek yetti!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Hocanın işi zor

14.08.2022

Alen Markaryan

Bu işi çözemedim

15.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Golcü nerede?

12.08.2022

Gürkan Ata

Mahkum oyunla olmayacak asla!

13.08.2022