• $ 5,8103
  • € 6,444
  • 274.278
  • 108046
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Daha kolay olmalıydı!

Sparta Prag’ı ilk maçta ayakta tutan Kanga’nın uzaktan attığı golde geç kalan Abdülkadir Parmak, bu kez dersine iyi çalışmış. Sıkı markaja aldı mevkidaşını ve bu bile Çek ekibini yavaşlatmaya yetti, ilk yarım saatte bir kez olsun hızlı hücuma çıkamadılar.

Bordo-mavililer ise Sörloth’un etkili oyunu, Sosa’nın da hüner dolu yönlendirmeleri ve zeka ürünü çıkış paslarıyla bu bölümde çok rahat pozisyon üretti, gol de buldu. Ama topla çok oynamasının yanında nem-sıcak hava etkisinden kısa sürede yorulması, konuk ekibi bir anda oyuna ortak etti. Hücumdaki üçlü Ekuban-Sörloth-Nwakaeme hiç pres yapmadı, orta alan düştü, defans bunaldı. Bunlara bir de Abdülkadir Ömür gibi bir yıldızın ısrarla aynı hatayı yapması eklendi: Önce atağa çıkarken orta alanda paralel pas yaptı, rakibe gitti, tehlike son anda engellendi, ellerini kaldırarak arkadaşlarından hatta taraftarlardan bile özür diledi. Ama beş dakika sonra bu kez kendi ceza alanı önünde aynı hatayı yapması inanılır gibi değildi, bedeli ağır olacaktı az kalsın. -Süper bücürün Avrupa’ya transferi için biraz daha pişmesi gerek kesinlikle

Basit hataların da eklendiği ilk yarının son çeyreğinin kazasız atlatılması büyük şanstı zira ikinci yarıda geçen her dakikada oyun disiplininden daha çok uzaklaştı Sparta Prag. Bütün kozlarını oynadı, 3 oyuncu değişti. Ama yorulan bordo-mavililerde ilk değişikliğin skor 1-1 olunca gelmesi kenar yönetiminin müdahalede gecikmesinin ürünüydü.

Stres dolu son 10 dakika gelebilirdi ama takımın en dirisi Plavsic’in atılması işi kolaylaştırdı, Nwakaeme zamanı iyi eritti ama penaltı kaçırdı. Ancak Novak, inanılmaz deparıyla turu getirmeye kararlıydı!

Gürkan Ata Diğer Yazıları

Ezber bozan yok!

13.05.2019

Yanlış hamleler

28.04.2019

<p>Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Twitter´dan yaptığı paylaşımda, 'Dünyada sayılı ülkenin üzer

TUFAN ile Yapılan Atışta Namlu Çıkış Enerjisi Rekoru Kırıldı!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Şimdiye kadar yaşanmış akılalmaz olaylar

Tekirdağ'da balıkçıların ağına iki köpek balığı takıldı