• 25 Ağustos 2022 Perşembe 09:44
  • |
  • 25 Ağustos 2022 Perşembe 09:44

YAZAR

Gürkan Ata

Daha fazlası olabilirdi pekala!

Paylaş

Devler Ligini hak eden bir ilk yarım saat izletti Trabzonspor. Karşı karşıya pozisyonlarda Bardhi ve Djaniny kaçırdı, uzun rakip defansa rağmen, hem de etkili yerde net 3 kafa vuruşu yaptı bordo-mavililer, rakibe isabet eden 6 da şut imkanı yarattılar. Müthiş konsantrasyon ve tribünden sahaya kadar her yerde inanılmaz coşku ile fark yarattı Trabzonspor.

Hücuma çıkarken Dorukhan'ın iki stoperin arasına sokulduğu 3 defans oyuncusun da ayağa paslarla başlattığı ataklarda orta alandaki 6'lının tamamının çalışkanlığı ve güven verici futbolu ile bu bölümü tamamen domine etti bordo-mavililer. Kopenhag rakip yarı alana az adamla, hiçbir etki yaratmadan birkaç kez gidebildi sadece. Golü bu bölümde bulabilselerdi, farklı bir hikaye yazabilirdi rahatça Trabzonspor.

Oyunun sonraki perdesi 30'dan sonra açıldı sanki. İlk yarının bitimine kadar olan ve dengenin sağlandığı bu bölümde konuk ekip uzun paslarla oyunu genişletmeye başladı, pozisyon da yakaladı. Trabzonspor'un pozisyon sayısının birden kesilmesinin başrolünde, ilk perdenin iyi yönlendiricileri Abdülkadir Ömür ve Bardhi'nin bu kez tamamen etkisiz kalmaları vardı. Kanatlardaki Eren ve Larsen'in biraz çabası oyuna ortak etti sadece ev sahibi ekibi, o kadar.

Zaman geçtikçe Kopenhag'ın skoru koruma güdüsü de artmaya başladı doğal olarak. İkinci yarının başından itibaren defansta daha çok kaldılar ve olabildiğince disiplinliydiler. Artık Trabzonspor'un kalabalık defansa karşı ceza sahası çevresi ve içindeki paslaşmaların artması çözüm olabilirdi, ikinciş yarı boyunca sadece bir kez yapabildiler, Cornelius yakın mesafeden kaçırdı onda da. Kalan bütün arayışlar kanat ortalarındaydı, ortacılar etkisizdi bu kez!

Son bölümde son kozunu oynadı Abdullah Avcı; uzaktan şut. İdmansız olsa da Bakasates sahadaydı artık, onun denemeleri ile gol aradı, yaklaştı, yine olmadı.

İstatistiklerin hepsinde üstündü ama sadece biri; 18'e karşı 6 şut üstünlüğü yakaladıkları bir maçta golü bulamadı Trabzonspor ve iyice yaklaştıkları Şampiyonlar Ligine veda etti. Tesellileri, Avrupa Liginde pekala yol alabileceklerini kanıtlamalarıydı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

İmzasıyla değil, sözleriyle kaybetti

19.07.2024