• 29 Ocak 2018 Pazartesi 02:00
  • |
  • 29 Ocak 2018 Pazartesi 00:31

YAZAR

Gürkan Ata

Çalımbay’ın 2 sorunu!

Paylaş

Eksik Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’ın, sürpriz tercihleri nedeniyle kendisinin de akıbetini merak ettiği orta sahasına karşı, beklenenin aksine Trabzonspor hiç üretken değildi. Çünkü Rıza Çalımbay’ın çözemediği iki sorun var: Sosa ve orta ikili.

Antrenmanların formda ismi Sosa’ya nedense bir türlü güvenmiyor Çalımbay. Bu oyuncuya, bu kadro yapısında olması gereken lider rolü biçilmediğine göre, bonservisine o kadar yüksek meblağ verilmesi, borç içindeki bir kulüp için ultra lüks bir durum. Belki de Çalımbay’ın aklı halen, göreve geldiğindeki ilk maçı Yeni Malatyaspor maçında Sosa’nın gördüğü kırmızı kartta kalmıştır!

Defansın önündeki ikili de Trabzon’un kanayan yarası. Okay, Kucka ve Onazi. Üçü de top kesen, markajı iyi isimler. Hangi ikili oynasa fark etmiyor, oyun kurmada büyük sorunları var. Dripling özellikleri zaten yok, Okay’ın nadiren girişimleri dışında. Etkili pası geçtik, mesela Kucka iki metreye pas atamıyor. Bu bölgedeki sıradanlık hep sorun olacak, bir de dün ilk yarıdaki gibi coşkusuz olunca!

Fenerbahçe’de sadece ateşleyici De Souza’nın çabası bile ikinci bölgeyi konuk ekibin teslim almasına yetti bile. Bordo-Mavililer’in defansını yıpratan Fernandao’nun da istekli hali ile önemli pozisyonlar buldu Sarı-Lacivertliler. Ama bir kesimin “Milli Takım’a niye alınmaz” diye sorarken, diğer kesimin “Trabzonspor’da misyonun tamamladı” diye tartıştığı Onur’un tek başına direnişi ile Bordo-Mavililer oyuna tutundu. Sonra kulübeden Sosa oyuna dahil oldu. Ardından maçın en güzel pasını Abdülkadir attı, Burak Yılmaz maçtaki belki de tek doğru hamlesini yaptı. Bu gol Trabzonspor’a adeta can verdi, ikinci gole yine Burak’la çok yaklaşıldı ama olmadı.

Eksikliklerden yakınan Aykut Kocaman’ın kulübede niye oturttuğu tartışılacak isimleri oyuna sürmesi ile maça yeniden denge geldi. Maçın en güzeli tribünlerin coşkusu altında heyecan son ana kadar sürdü ama iki tarafın de sevinse mi, üzülse mi, karar veremeyeceği skor değişmedi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ekim 2021 Pazar

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Arka direk Larin

26.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021