• 10 Nisan 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 10 Nisan 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Bu tabloya 0-0'lık sonuç hiç yakışmadı!

Paylaş

Deplasmanda inanılmaz kötü ama mükemmel bir iç saha performansı göstermiş Gaziantepspor bu sezon, en iyi 3 takımdan biri hatta. Açıkçası son haftalardaki form grafiği ile Trabzonspor adına, ilk düdük çalmadan 'çok tehlikeli' statüsünde idi bu maç.

Ama Hamsik vardı artık, onsuz yaşanan güven kaybı aniden gitti. İyi bir 'hücum takımıydılar, rakibin oyun kurmasına, Hamsik-Dorukhan'la birlikte 6 kişi ile engel olmaya çalıştılar. Atağa çıkarken, genellikle bek Peres takviyesi ile 7 kişiydiler sürekli. Birkaç haftalık duraklamanın ardından nihayet, gol hariç şampiyon gibi oynadılar oyunun önemli bir bölümünde! Geçen yıl üzerine iyice yapışan 'takım savunması felsefesi' ile adı artık anılmıyor Abdullah Avcı'nın. Ondaki ekstra güvenin önemli bir sebebi de Uğurcan'dı tabii, Türk futbolunun son yıllardaki en iyi birkaç isminden biri gerçekten.

Bölüm bölüm Erol Bulut devreye girdi, takımının iç sahada niye başarılı olduğunu kanıtladı. Trabzonspor'un üzerine, Trabzonspor'un taktiği ile cesurca gittiler. Baskıda onlar da 5-6 kişiydiler en az, hücumda stoper Ertuğrul'un da desteğiyle kalabalıktılar. Maxim organizesinde tek-hızlı pasla ilgili çok özel işler yaptılar, net pozisyonlar da buldular. Son çeyrek hariç hep skor peşindeydiler.

Özel paragrafı hak eden çok kişi vardı maçta ancak, 'faydalı ama gösterisiz' tarzı nedeniyle ayrı tutmak gerekiyor Dorukhan'ı sanırım. Sadece bir örnek: kinci yarının başında Trabzonspor net pozisyon buldu, Nwakaeme ile değerlendiremedi. Ama çok tehlikeli pozisyonun mimarı, ceza sahasının sağ tarafında ara pası veren Dorukhan'dı. Dönen topu defanstan çıkaran yine O'ydu. Bir dakika sonra da Nwakaeme'nin içe girdiği pozisyonda sol açıktaydı bu kez. Enerji küpü Siopis'in çok daha fazlasıydı! Beşiktaş dönemi, çalkantılar ve sonrasında geldiği bu nokta alkışlık kesinlikle.

Futbolseverler için aslında muhteşem bir maçtı. Çok hızlı geçildi orta sahalar, gereksiz paslaşmalar yoktu, akıllar hep hücumdaydı. Bol pozisyonlu, heyecanlı, 90 dakika boyunca tempoluydu hep. Bu tabloya 0-0'lık sonuç hiç yakışmadı gerçekten! Ama Uğurcan ve Günay'ın performanslarını izlemek de çok keyifliydi!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kâbus gibi

23.02.2024

Engin Verel

Tebrikler!...

25.02.2024

Alen Markaryan

Bu takıma biraz daha moral lazım...

26.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kimse kendini kandırmasın!

25.02.2024