• 21 Ağustos 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 21 Ağustos 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Bu kadro çok net mesaj veriyor!

Paylaş

Önce takım savunması diyerek yola çıktığı Trabzonspor macerasına başladığı 2020- 21 sezonunda bunu sadece istatistiklerde değil, performans olarak da başarmıştı Abdullah Avcı.

Sonra her şey değişti; geçen sezon Uğurcan'ın olağanüstü performansı ile yenilen gol istatistikleri düşse de çok pozisyon veren bir ekip haline geldi Trabzonspor. Çok iyi savunma yapan takım değildiler ama çok iyi hücum yaparak şampiyonluğa uzandılar.

Bu sezon takım savunmasında yine kötüler, üstüne bir de basit hataları eklediler. Daha 3 gün önce Kopenhag'da yenilen ilk golü hatırlayın, Şampiyonlar Ligine yakışmayacak hatalar zinciri ile geriye düşmüşlerdi, ikinci golde de kornerdeki paylaşımlar amatörceydi.

Dün aynen devam etti hatalar; Antalyaspor'un hızlı pas oyununa karşı geri çekilip geçiş oyunu ile pozisyon aradılar, çok net; çok silik kaldılar, topla oynamada yüzde 71'e 29 gerideydi bir ara. Savunma yaparken yine paniklediler, yine basit hatalar yaptılar. Önce çıkarken, baskı yokken hem de top kaptırdılar, ardından bir stoperi topu uzaklaştıramadı ilk gol geldi. Ardından diğer stoperinin, geç kalmasına rağmen penaltıya uzattığı ayağı şaşırttı, fark 2 oldu.

Sonra Trabzonspor kadrosunun gerçeği ortaya çıktı yine: Trabzonspor iyi bir hücum takımıdır. Kopenhag maçında 2 farklı geriye düştükten sonra hücumcu sayısını artırmıştı Avcı, bir gol bulup, net bir de kaçırmıştılar. Dün yine DoğucanDoğukan'lı savunucu orta sahayı, 2 fark geriye düştükten sonra değiştirdi, 5'li hücum hattı hemen skoru değiştirdi.

Doğukan, sonra Siopis de hücuma destek verdi sıkça, çok adamla güçlü oyunu yakaladı Trabzonspor böylece. Şut, topla oynama, rakip ceza sahasında topla buluşma gibi bütün istatistiklerde öne geçtiler. 2 gol buldular, 2 de kez de direğe takıldılar. Kontrol hep Trabzonspor'daydı ama oyunu kopartan 3. Antalyaspor golünün öncesini üstte özetledik zaten: Topla çıkarken yapılan basit ötesi basit bir hata yine! Uzatmalarda gelen gollerde direnç zaten kırılmıştı.

3 gün sonraki Kopenhag maçı öncesi bu kadro net mesaj verdi: Geriye yaslanıp rakibin hatalarını bekleyerek sonuç bulamayacak bu takım. İyi bir hücum takımı çünkü. Sadece, çıkarken yapılan basit hatalar endişe verici Devler Ligi bileti için.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024