• 25 Nisan 2016 Pazartesi 00:01
  • |
  • 24 Nisan 2016 Pazar 23:40

YAZAR

Gürkan Ata

Bu camia hangi birine yansın?

Paylaş

Fenerbahçe 82, Trabzonspor 82 puan!

Bordo-Mavili taraftar için maç sanki bu atmosferde başladı, zaten hep böyle olmuştur! O an takımının iddiasının olup olmamasının asla önemi yoktur, "Bu maçı kazanın, bir sezondur yaptığınız acemilikleri, bizi üzdüğünüz onlarca maçı vs... unutalım" der, umut eder!

Ya futbolcular için:

Hami Mandıralı'ya, önceki hafta oyuncularını kamuoyunun önüne attığı için kızmıştık. Ama, "Bu kadro yeterli değil, kabuk değiştirmeli" sözleri gerçeğin ta kendisi... Kapasiteleri dünkü kadar... Kendisini hiç yormayan, kaleye çektiği 4 şuttan 3'ünü filelere gönderecek kadar rahat oynayan Fenerbahçe karşısında; ligin 'En kötü oynayan' ekiplerinden biri olduklarını ne yazık ki kanıtladılar!

Maçtan önce "Benim futbol anlayışım ofansa yöneliktir" diyen Mandıralı'nın daha önce göremediğimiz bu sistemini, hem de Fenerbahçe maçında uygulaması çılgınlık… Belki de kahraman olma sevdası ama sonuç; rezil olma durumu...

Bir arada oynama alışkanlığı olmayan ikiliyi çift forvet sahaya sürmesi… Formda Esteban'ın yerine Onur'un 11'de olması… Çaylak Okay ve bal yapmayan arı Özer ısrarı… Hakeme kart göstermesinden başka numarası olmayan Salih ve Musa vakası! Kulübü şikayet edip ayrılan ancak nedense geri çağrılıp her maç takımı yakan Bosingwa'nın vatandaşı Nani tarafından çalımlarla rencide edilmesi… Açıkçası Mandıralı'nın tek sistemi, Mehmet Ekici'yle alakalı; nerede olursa olsun şut çek!

İşte 'Tarihin en iyi kadrosunu kurduk' deyip koca kulübü batağa sürükleyen ve giderken de kulübün çekini almayı ihmal etmeyenlerin eseri!

Ve hakemler…

FIFA Başkanı Infantino, tartışmalı pozisyonları videodan tekrar izleneceği sistemin 2018'de uygulanacağını açıklamıştı ya... Vakit geçirilmeden bu sistem Türkiye'de kurulmalı… Her hafta hakemler can yakıyor, hem de az boz değil… Dün ahı gitmiş, vahı kalmış bir takıma karşı bile penaltı çalmayan Bülent Yıldırım ve gibiler korundukça futbol hep çirkinleşecek.

Taraftarla başladık, onlarla bitirelim:

Üzüntünüzü anladık, içiniz yanıyor. Ama dün akşam yapılanlara bahane kimse aramasın. En ağır ceza neyse, örnek olsun diye o verilsin… Tabii bu arada, futbolda adaleti sağlayamayanlar da bu tablodan bir az olsun utansın.

Yukarıda yazdıklarımızın hepsini toplayalım, gelmesi muhtemel ağır cezaları da düşünerek soralım: Allah aşkına, bu camia hangi birine yansın?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

16 Mayıs 2022 Pazartesi

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Bir tarafta 4 kişinin 1 kişilik performansı ama diğer tarafta!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022