• 22 Mayıs 2017 Pazartesi 01:00
  • |
  • 22 Mayıs 2017 Pazartesi 01:00

YAZAR

Gürkan Ata

Bereketsiz bir maç!

Paylaş

Trabzonspor’da her şey iyi giderken, Beşiktaş maçından sonra Ersun Yanal ani bir karar verdi, taşları yerinden oynattı! Önce Castillo’yu kulübeye çekti. Halbuki 2107’de Trabzonspor fırtınası, kanatları ile esiyordu. İki yeni bek, önlerinde de Castillo ve Olcay. Kolombiyalı yedek kaldı, Olcay aniden durdu. Yanal yetinmedi, hem görev, hem de futboluyla ‘10 numara’yı hak eden Yusuf Yazıcı’ya yeni görevler yüklemeye başladı, kanatlara gönderdi. Ve çark bozuldu.

M. Başakşehir karşısında ani bir karar daha verdi Ersun Yanal, eski ayarlara döndü! Castillo yine son tercihlerinde yetersizdi ama konuk ekibin sağ kanadının hücuma hiç çıkamamasının birinci etkeni O’ydu. Okay’ın yokluğunda soru işareti olan Bero, tam aksine takımın en net isimlerinden biriydi. Bir de Olcay. Haftalardır sadece ‘abi’ diye forma verilen bu oyuncunun, şampiyonluğu direkt etkileyecek olan bu maçtaki iştahı dikkat çekiciydi!

M. Başakşehir ile Beşiktaş’ın maçlarını aynı saate koyamayan yapının tartışılması gerektiğinin altını ısrarla çizmek gerekir… 120 dakikalık kupa yorgunluğu ve üzerine Beşiktaş’ın bir gün önce kazanarak yüklediği stres çok ağır geldi konuk ekibe belli ki. O geceyi nasıl geçirmiştir Abdullah Avcı ve oyuncuları kim bilir? Mazeretleri geçerli sayılır tabi ama aralarında Emre, Adebayor ve Volkan’lı tecrübeli bir ekibin Trabzonspor karşısında maçın 3’te 2’lik bölümdeki hali şaşırtıcıydı. 60 dakika maç, Yusuf Yazıcı’nın kramponları ve Volkan Babacan’ın eldivenleri arasında geçti. Bir de direk engeli çıktı, gol gelmeyince Trabzonspor oyundan düştü.

Son yarım saatte ise bu kez Yusuf-Volkan düellosunun yerini Edin Visca – Onur ikilisi aldı. Parlayan yıldızı Cengiz’den yoksun, yorgun ve üzerine maç içinde iki şok sakatlık yaşayan Medipol Başakşehir, o ana kadar iyi çalışan Castillo-Olcay ikilisinin oyundan tamamen düşmesini iyi değerlendirdi, özellikle Visca’nın çabalarıyla oyuna ortak oldu. Böylece maça hareket geldi ama bereket gelmedi, zira sonuç iki takım için de yıkımdı. Konuk ekip iyice yaklaştığı ligde yeni bir destan yazma şansını, hem de “Şenol Güneş Spor Kompleksinde” büyük kaybetti! Trabzonspor ise, “Avrupa kupalarına katılmak istiyor-istemiyor” şeklindeki tuhaf bir tartışma altında bu bilete artık zor ulaşacağını gösterdi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Ekim 2021 Pazar

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Arka direk Larin

26.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021