• 14 Şubat 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 14 Şubat 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Bencil 3'lüye rağmen!

Paylaş

İlk bölümde Nwakaeme'nin pas hataları, sürekli geç karar veren Djaniny'nin de yaptığı top kayıpları yüzünden Trabzonspor oyun üstünlüğünü kurdu ama pozisyon bulamadı. Gaziantep FK ise uyutma tuzağı peşindeydi bu bölümde; topu kaptıklarında kendi sol taraflarında topu dolaştırırken aniden sağ tarafa uzun ters top attılar ve rakibi hazırlıksız yakalayıp 2 net pozisyon buldular.

Israrla 5 kişi defans yapan rakibi karşısında Abdullah Avcı, sıkışıp kaldıkları dar alanda bir türlü pas bağlantısı kuramayınca, oyunu açmak için Flavio'yu Berat'ın yanından alıp ileriye sürdü, Gaziantep sisteminin dengesi şöyle bozuldu: Teknik Direktör Sa Pinto, defansı hiç bozmadı, orta sahada hızlı oynayıp oyunun yönünü çok iyi değiştiren Jefferson ve Rashid ikilisinden Iraklı'yı Flavio takibine verdi ve hızları bir anda kesildi.

Bu hamle ile Trabzonspor'u ileride daha fazla tuttu ama iki sezondur bordo-mavilileri başarıya taşıyan hücum gücü, bir türlü rol alamadı. Top kayıpları kısmen kabul edilebilir ama Nwakaeme, Djaniny ve Ekuban, bencillikte birbirleriyle yarıştılar maç boyunca. Abdullah Avcı'nın maç sonu bu üçlünün saçma sapan şov yarışına tepkisi ağır olmuştur sanırım! Doğru dürüst şutu bile yoktu Trabzonspor'un ve çözümün hücum hattından gelmeyeceği o kadar netti ki. Sahneye orta saha çıktı, Flavio ve Bakasetas en ilerideki mükemmel bir işbirliğiyle golü attılar.

Son bölümde defans güvenliğini bırakıp risk alan rakibi karşısında, günün en kötüleri olan ilerideki 3'lü bırakın atak geliştirmeyi, defansı rahatlatmak için top bile tutamadılar, son dakikalar hep adrenalin içindeydi bu yüzden.

Bu şartlarda alınan 3 puanın önemi çok büyük zira, mükemmel bir galibiyet serisine imza atan Trabzonspor adı konulmayan bir şekilde, öyle veya böyle, iyi oynamasa da kazanmayı biliyor, zaman onların lehine işliyor

YAZARIN DİĞER YAZILARI

01 Mart 2021 Pazartesi

Lider cesur değilse!

14 Şubat 2021 Pazar

Bencil 3'lüye rağmen!

09 Şubat 2021 Salı

Teknik plan teknik hata!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Ankara'nın taşına bak!

04.03.2021

Engin Verel

Evdeki yabancı!

05.03.2021

Alen Markaryan

Hızlı ve öfkeli

07.03.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Herkes payına düşeni almış

02.03.2021

Gürkan Ata

Lider cesur değilse!

01.03.2021