• 14 Şubat 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 14 Şubat 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Gürkan Ata

Bencil 3'lüye rağmen!

Paylaş

İlk bölümde Nwakaeme'nin pas hataları, sürekli geç karar veren Djaniny'nin de yaptığı top kayıpları yüzünden Trabzonspor oyun üstünlüğünü kurdu ama pozisyon bulamadı. Gaziantep FK ise uyutma tuzağı peşindeydi bu bölümde; topu kaptıklarında kendi sol taraflarında topu dolaştırırken aniden sağ tarafa uzun ters top attılar ve rakibi hazırlıksız yakalayıp 2 net pozisyon buldular.

Israrla 5 kişi defans yapan rakibi karşısında Abdullah Avcı, sıkışıp kaldıkları dar alanda bir türlü pas bağlantısı kuramayınca, oyunu açmak için Flavio'yu Berat'ın yanından alıp ileriye sürdü, Gaziantep sisteminin dengesi şöyle bozuldu: Teknik Direktör Sa Pinto, defansı hiç bozmadı, orta sahada hızlı oynayıp oyunun yönünü çok iyi değiştiren Jefferson ve Rashid ikilisinden Iraklı'yı Flavio takibine verdi ve hızları bir anda kesildi.

Bu hamle ile Trabzonspor'u ileride daha fazla tuttu ama iki sezondur bordo-mavilileri başarıya taşıyan hücum gücü, bir türlü rol alamadı. Top kayıpları kısmen kabul edilebilir ama Nwakaeme, Djaniny ve Ekuban, bencillikte birbirleriyle yarıştılar maç boyunca. Abdullah Avcı'nın maç sonu bu üçlünün saçma sapan şov yarışına tepkisi ağır olmuştur sanırım! Doğru dürüst şutu bile yoktu Trabzonspor'un ve çözümün hücum hattından gelmeyeceği o kadar netti ki. Sahneye orta saha çıktı, Flavio ve Bakasetas en ilerideki mükemmel bir işbirliğiyle golü attılar.

Son bölümde defans güvenliğini bırakıp risk alan rakibi karşısında, günün en kötüleri olan ilerideki 3'lü bırakın atak geliştirmeyi, defansı rahatlatmak için top bile tutamadılar, son dakikalar hep adrenalin içindeydi bu yüzden.

Bu şartlarda alınan 3 puanın önemi çok büyük zira, mükemmel bir galibiyet serisine imza atan Trabzonspor adı konulmayan bir şekilde, öyle veya böyle, iyi oynamasa da kazanmayı biliyor, zaman onların lehine işliyor

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Bir tarafta 4 kişinin 1 kişilik performansı ama diğer tarafta!

7 Mayıs 2022 Cumartesi

Trabzon çeyrek asır sonra bir cevher buldu!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022