• 2 Ekim 2016 Pazar 00:01
  • |
  • 2 Ekim 2016 Pazar 00:01

YAZAR

Gürkan Ata

Baş başa ne konuştular!

Paylaş

Cezalı Ersun Yanal ilginç bir şekilde Başkan Muharrem Usta ile yan yana maçı izledi, böylece transfer dönemi ve şu aşamaya kadar ne yaptıklarını baş başa değerlendirme şansı buldu. Geçen haftaki keyfi umdular ama bulamadılar. Gerçekler farklıydı çünkü, öz eleştiri yapmışlardır baş başa. Kimbilir, ’tranfer sihirbazı’ diye sundukları scout ekibini çokça konuşmuşlardır. Mesela Karabük’ün 400 bin Euro maliyetli Poko’sunu tartışmışlardır!

Igor Tudor, ligin en çok koşan takımını oluşturmuş. Top hangi Trabzonsporluya gelse karşısına 2 kişi çıkıyor, özelikle topu erken kazanmak için büyük mücadele veriyor Karabük. Yıldırıcı markaj karşısında Trabzonspor’un paslı oyunu artırması tek çareydi ama bunu yapacak yetenek yoktu! Rakibin bireysel hatalarını ve oyuncularının ekstra performanslarının gelmesini bekledi bordo-mavililer. Bunu ilk yarıda bir kez Suk’la buldu. Okay değerlendiremedi, o kadar. Bunun dışında disiplinli Karabük defansını sarsacak hiçbir pozisyon gelmedi. Okay – Aytaç’tan ekstra işler zaten beklenmiyor ama Ekici-Bero ikilisinden de tek bir farklılık gelmedi.

Geçen hafta Konya maçının ilk yarısında da dünkü tablo vardı; birbirini kontrol eden iki takım.. Ama Konya maçının ikinci yarısında Trabzonspor inanılmaz bir coşku buldu, rakibini sahasına hapsetti, 3 puan aldı. Dün ise tersi oldu, ikinci yarıda Trabzon değil, Karabük fırtınası esti. Nedeni iki takımın orta sahalarındaki farktı. Poko-Ceyhun ikilisinin müthiş direnci ve Traore’nin tartışmasız şefliği Trabzonspor’u darmadağın etti. Bordo-mavilerde ileride gezinen orta saha defansı da unuttu, stoperler uyudu, Karabük’ün ilk golü geldi.

Halbuki 1-0’a kadar her şey denkti. Bero’nun direğe takılan kafa şutu, Ahmet Şahin’in kritik kurtarışları, tatsız ama kora kor mücadele vardı. Ama sonrasını ev sahibi ekip her şeyiyle hak etti, farkı artırmak için her şeyi yaptı.

Trabzonspor ise erken demoralize oldu, oyuncu değişikliği ile önlem almaya çalıştı, işe yaramadı. Taktik hamle yapılmadı, farklı yenilgiyi hak etti.

Zira o ara Ersun Yanal muhtemelen, tribünde Başkan Usta ile taraftardan istedikleri sabrın iyice tükenmeye başladığını birbirlerine anlatmakla meşguldüler!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Eylül 2021 Salı

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

24 Eylül 2021 Cuma

Korkunun skora faydası yok

19 Eylül 2021 Pazar

İtiraz hep işe yarar mı!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021