• 3 Eylül 2022 Cumartesi 07:00
  • |
  • 3 Eylül 2022 Cumartesi 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Avcı, hata yapanı koruyabilecek mi?

Paylaş

Geçen sezonun açık ara şampiyon kadrosu ile çok oynandı, şimdilik 13 yeni isim katıldı Trabzonspor'a. Ve tamamı ilk 11'de oynayacak kalitede. Geniş kadro avantaj gibi gözükebilir ilk başta ama öyle mi olacak gerçekten?

Öncelikle finansal sorular gündeme gelecek hep. Sonra beklentilerin tavan yapması var.

Ve... Artık bordo-mavililerin ideal 11'ini ezberden uzun süre kimse sayamayacak belli ki.

Bir oyuncu hata yapınca hemen yedek kalacak, zira iyi alternatifi var! Biraz vasat kalana sonraki maçta tekrar forma verilse eleştiri gelecek çünkü kulübedeki isim; taraftara, veya yönetime, veya yazara, veya menajere vs. göre daha iyisi!

Belki tam kendini bulacakken vazgeçecek o isimden teknik adam, koruyamayacak, diretemeyecek!

Bir tehlike de küskünlerin sayısı artması olabilir. Geçen haftaki A.Ömür, belki de buna ilk örnek!

Avrupa hedefi , sakatlık – ceza riski, yoğun maç trafi ği varken her oyuncunun alternatifi nin olması doğal gelebilir ama hepsinin de kendini kanıtlamış olması, Abdullah Avcı'nın işini daha da zorlaştıracak belli ki. Niye oynamadığının açıklamasını her hafta ayrı ayrı, çok sayıda kişiye anlatmak zorunda olacak.

Tabii bunların üzerini tek şey örtebilir; kazanmak. Özellikle geçiş döneminde buna çok ihtiyacı var Trabzonspor'un çünkü artık mazeretler kabul görmeyecek!

Bunun için Ümraniyespor karşısında oyuna sürekli hükmetmek, bir anlamda kadronun hakkını vermek istedi Avcı. Üçüncü bölgede çok adamla yer aldılar, çok istediler ama tehlikeli pozisyonları ve golü ancak uzaktan şutlarla bulabildiler. Haftalardır, tıpkı dünkü gibi sadece sol kanattan atak yapıyor bordo-mavililer ve bu durum Trezeguet'nin ekstra coşkusuyla alakalı. Ama bu kadar çok çalışıp istatistik yapamayan oyuncunun galibiyet golünü atması, neredeyse takıma zarar verecek hale gelen stresten de kurtaracak onu kesinlikle.

Ümraniyespor'da ileri 4'lünün tamamını değiştirdi Recep Uçar, koşucu doldurdu oraya daha çok. Gole kadar plan iyi işledi, her bölgede alanı iyi kapattılar, rakibe fazla boş alan bırakmadılar. Gol sonrası ise ideal hücumcularını sahaya sürdüler, pozisyon da buldular ama ligin yeni takımına da, tıpkı yenilenmiş Trabzonspor gibi biraz daha zaman lazım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Güzel oyun, iyi başlangıç

19.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

Videonun içeriği de piyasaya sürülüş saati de yanlıştır...

18.06.2024

Kenan Karcı

Amigo deyip geçmeyin...

20.06.2024

Mustafa Sapmaz

Kebap haçapuriden iyi

19.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Müthiş başladık

19.06.2024