• 12 Mart 2016 Cumartesi 10:11
  • |
  • 12 Mart 2016 Cumartesi 10:13

YAZAR

Gürkan Ata

Altın tepsi!

Paylaş

Mersin İdman Yurdu gibi lige pamuk ipliğiyle tutunmaya çalışan bir takım, ilk yarıda orta sahayı hiçbir dirençle karşılaşmadan rahatça geçti. Trabzonspor'un oyun kurmada etkisiz orta sahası, markajda da yetersiz kalınca bu bölümde her şey konuk ekibin istediği gibi gelişti. Önemli tehlikeler yakaladılar, zaten istim üzerinde olan bordo-mavililerin gardını erken de düşürebilirlerdi ama Esteban ile birlikte Mustafa Yumlu-Akakpo üçlüsünün müdahaleleri hep yerli yerindeydi!
Hami Mandıralı'nın isteği organize ataklardır muhtemelen ancak Marko Marin dahil ortadaki 5'linin hepsi yana-geriye pas ustası! İkinci plan hızlı hücum-dik oyuna zemin hazırlayacak pas trafiği konusunda da çok yetersizdi bordo-mavililer. Son umut kaldı, defanstan atılan uzun toplar, o da tutarsa! Beklerin tutukluk yapması da cabası oldu, Sefa ve Erkan'dan etkili tek bir orta gelmedi, usta Cardozo, acemiler gibi dolaştı durdu.
İkinci yarıyla birlikte stresin dakikalar geçtikçe tavan yapacağı bölümde gol adeta altın tepside geldi. Tesadüfen bir frikik, o ana kadar hayalet gibi dolaşan Marin'in etkisiz ama Cardozo'ya çarparak filelere giden şutu… Az boz değil, bir sezona bedel! Golden sonra sevinen Hami Mandıralı'nın kenardaki inanılmaz driplingi saha içindeki oyunculara mesajdı belki de!
Üstünlük sayısı oyunun şeklini tamamen değiştirdi. Mersin İdmanyurdu mecburen puan peşine düştü, olabilecek bütün riskleri aldı. Topa daha çok sahip oldu, oyunu rakip yarı alanına yıktı ama Trabzonspor defansta hata yapmadı.
Sonrası Trabzonspor'un istediği, daha doğrusu başarabileceği hale geldi. Mersin ekibi ileri arkadaş boşluklar verdikçe o bölgeye rahat ulaştı bordo-mavililer. Başta Marin olmak üzere Erkan ve Sefa (Yusuf) topla çok buluştu ama final paslarını hep kötü kullandı, heyecanının son saniyelere taşınmasında baş aktör oldular.
Rakibin durumunu hiç bakmayın, koca Trabzonspor adına çok kritik ve önemli bir galibiyet bu. Olası puan kaybı, beraberinde getireceği baskı ile birlikte kalan haftaların yolunu iyice karartırdı zira.  Nefesi Trabzon aldı, Mersin ateşte kaldı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Ocak 2021 Çarşamba

Avcı ve Kartal!

17 Ocak 2021 Pazar

Tek kale tek puan!

04 Ocak 2021 Pazartesi

Siyah ve beyaz!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Denge bozulunca!

18.01.2021

Engin Verel

Yüzde 51 şampiyon

19.01.2021

Alen Markaryan

Babanızın paraları değil mi? Saçın bakalım...

19.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Avcı ve Kartal!

20.01.2021