• $ 5,7736
  • € 6,3575
  • 270.907
  • 103972
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Fener VAR’ım dedi

Son lig maçında evinde Ankaragücü’ne mağlup olduktan sonra Cocu’nun işine son veren Fenerbahçe Yönetimi, yazılı ve görsel medyanın dolmuşuna gelmedi. Batı’da olduğu gibi teknik direktör yardımcısı Erwin Koeman’a takımı teslim etti.

Bana göre de en doğrusunu yaptı. İlk 11’e baktığımızda uzun zamandır oynamayan Fransız Valbuena’nın sol kanatta görev yaptığını gördük. Aklıma hemen şu geldi; Bugüne kadar hiç düşünülmedi. Bu maçta sahaya Valbuena sürülüyorsa acaba vatandaşı Comolli, kendi yaptığı transferlere yer açmak için onun önüne set mi çekti?

Cocu’nun gönderilmesinden sonra Comolli’nin yetkilerinin bir bölümünün alınması benim düşüncelerimi doğrular nitelikteydi. Nitekim Erwin Koeman’la dün akşam deplasmanda olmasına rağmen Sarı-Lacivertliler, ilk yarıda fena değildi. İstatistiklere baktığımızda yüzde 69’a 31 topla oynamada Galatasaray üstündü. İsabetli pasta ise 239’a 93 gibi rakibine üstünlük kurdu.

İsabetli ortada 5’e 1, kornerde 3’e 1, şutlarda 9’a 1’le Galatasaray daha etkili oldu. Fenerbahçe’de ilk yarıda çektiği 6 şutun 2’sinde hedefi buldu. Kırılma noktasının 35. dakikada Sinan’ın direkten dönen topu olduğunu düşünüyorum. Gol olsaydı hem ilk yarı hem de maç sonucu daha değişik olabilirdi. Bunları niye yazdım derseniz, bu rakamlarla Fenerbahçe’nin istatistiksel olarak çok kötü oynadığını söyleyebilirsiniz. Ama ben sizinle aynı fi kirde değilim.

Çok kötü değil ama G.Saray gibi bir deplasmanda ilk yarıda başa baş, istekli ve takımdaşlığı ön plana çıkaran bir görüntü sergiledi. İkinci devre ise son derece ilginç- ti. G.Saray, Linnes’le 2-0 öne geçti. Daha sonra anlamsız şekilde durdu. F.Bahçe’nin VAR’la gelen penaltısı, sonuç anlamında belirleyici oldu. Rakamlara bakarsak G.Saray öndeydi. Ancak bitiricilik olarak F.Bahçe bir adım öndeydi.

Bir ara derbi öyle bir hale geldi ki, G.Saraylılar berabere bitsin diye bekliyordu. Hakkı da beraberlikti. Maç sonrasında çıkan olaylara ise anlam vermek mümkün değil. Yöneticiler tansiyonu düşürürken, yabancı futbolcuların bu hareketleri, dostluğa zarar veriyor. Belhanda ve Soldado kavgasını anladım da, Jailson niye gelip tokat atıyor!

İnanılır gibi değil. Sonuç olarak bu sonuç- la F.Bahçe “VAR”ım dedi.

Engin Verel Diğer Yazıları

Futbola Fransız!

29.10.2018

Bu masal kime!

20.10.2018

Kötünün iyisi!

15.10.2018

Comolli VAR ise!

08.10.2018

<p>Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son tesl

Türk Silahlı Kuvvetleri´ne 13 Yeni Korkut Teslimatı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

1 Yıl Boyunca Yere İnmeden Havada Kalacak

Dünyada bir ilk olacak