• 19 Ocak 2021 Salı 08:00
  • |
  • 19 Ocak 2021 Salı 08:00

YAZAR

Engin Verel

Yüzde 51 şampiyon

Paylaş

Biz 1.5 sene önce Mesut’un, Çamlıca’da aldığı evi yazmış ve her an Fenerbahçe’ye gelebileceğini belirtmiştik.

Biraz geç oldu ama Türkiye’de tüm spor kamuoyu derbi öncesi ve sonrasını konuşacağına Mesut’un hangi uçakla, hangi saatte İstanbul’a ineceğini takip etti ve konuştu. Hatta sosyal medyada bu haberler trend topic oldu.

Bu gelişmelerin dün akşamki maça da yansıdığına şahit oldum. Fenerbahçe’nin defans önündeki Gustavo ve Ozan ikilisi konusunda problem olmadığını zaten sizler de biliyorsunuz. İlerideki dörtlü Valencia-Pelkas, Samatta ve ofansif son adam Thiam Ankaragücü karşısında hem istekliydiler hem de futbolun yapılması gereken tüm doğrularını ellerinden geldiği kadar yaptılar. Süratli ve çabuk futbolcu kimliklerinin yanı sıra biraz da klas ayakları olsaydı dün akşamki maçın skoru çok çok daha farklı olurdu.

Şimdi aklıma şu soru geliyor. Tahminim Mesut oyun kurucu olarak sahaya çıktığında bu dörtlüden kim yedek kulübesine gidecek. İşte ondan dolayı bu dörtlü dün akşam olduğundan daha fazla istekli, arzulu ve kendini gösterme çabasındaydı.

Tahminim giydiği formanın numarası ne olursa olsun, 10 numara olarak oyun kurucu bu dünya yıldızı yanındaki 3 futbolcuya, futbolun nasıl oynanacağını; hangi boşluklara ne zaman deplase olacaklarını önce antrenmanda sonra da maçta öğretecektir. Belki Mesut’un bugüne kadar oynadığı futbolcuların kariyer açısından en vasatları olabilir ama inanın Mesut’un organizasyonuyla onların da yıldızı parlayacaktır. Fenerbahçe bu sayede şampiyon olur ve bu oyunculardan biri de gol kralı olursa şaşırmayın.

İleri dörtlüyü hallettik, ön liberodaki ikilide problem yok ama defansa gelirse sorunlar maalesef devam ediyor. Onu da Tisserland’la birlikte yeni transfer Szalai çözer diye tahmin ediyorum. Defansın kanat adamları Nazım ve Novak her geçen gün formalarına ısınmaya çalışsalar da arkalarındaki Gökhan ve Caner’in onları fazla motive etmeleri zor.

İlk yarı Thiam’ın attığı golde kaleci Ricardo’nun asisti, Samatta’nın ikinci golünde de Ankaragücülü iki stoperin çarpışması ilginçti. Bu hediyeye şapka çıkarmak gerekir. Tabii ki aynı şapkayı ikinci yarı Valencia’nın uzaktan kalecinin içeri tokatladığı füzesine de çıkartmalı.

Kısacası yarınlarda Mesut ve yeni gelecekler ile birlikte bu sene Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansı diğer takımlara nazaran yüzde 51 diyebiliriz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Aralık 2023 Cuma

Hayal alemi!

30 Kasım 2023 Perşembe

1 puana üzülmeli

19 Kasım 2023 Pazar

Lucescu ve Kuntz neler çekti!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

Hayal alemi!

1.12.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Kopenhag'ı yen gruptan çık!

30.11.2023