• 26 Ekim 2020 Pazartesi 08:00
  • |
  • 11 Kasım 2020 Çarşamba 17:33

YAZAR

Engin Verel

Yüksek çözünürlük

Paylaş

Fenerbahçe bu haftaya kadar skor üstünlüğü kurduğu maçların tamamında oyun üstünlüğünü elde edemedi. Oyun üstünlüğünün olmaması = Uyum sorunudur. Bizde ülkece “skor yorumculuğu” sorunu olduğu için kazandığın sürece inanılmazsındır, uçuyorsundur, kaçıyorsundur.

Maç başladı, Valencia kafadan 2 tane yüzde yüzlük pozisyonu harcadı. Bu arada kaçırdığı ikinci pozisyonda Trabzonspor stoperi olsaydı, golü kendi kalesine atardı. Peki uyum sorunu bulunan Fenerbahçe, skor üstünlüğünü elde edemeyince ne oldu biliyor musunuz?

Bugüne kadar kimsenin görmek istemedikleri, yüksek çözünürlüklü olarak gözler önüne serildi.

Takımın buluşma noktası, Boğa Heykeli değil, sol kanat. Fenerbahçe’de herkes sol kanatta oynuyor. Trabzon’un attığı golde Lemos ve Sosa’nın birbirlerine sarı kartlık girmesi, Gustavo’nun Altay’a attığı çalımla onun belini kırması konuları da ayrıca konuşulması gereken şeyler... 

Abdülkadir, topla 70 metre koşuyor. Evet 70 metre... 1-2 adam peşinde, geri kalanlar sol kanatta duruyor. Bu arada Gustavo, Abdülkadir’e faul yapmak için ceza alanına kadar yaklaşmasını bekliyor. Yarım saniye daha dursa, penaltı olacak.

Fenerbahçe savunmasının arkasına yerden, havadan, ortadan, sağdan, soldan, nereden top atarsanız atın, herkes birbirine giriyor.

İkinci devre başladı, önde olan Trabzonspor geriye yaslanınca Fenerbahçe de savunma zafiyetlerini nasıl gidereceğini düşünmek zorunda kalmadı. Düz mantık, hücum eden yoksa defans yapmana da gerek yoktur.

Trabzonspor geçtiğimiz yıllarda da öne geçtiği derbilerde inanılmaz şekilde savunmaya gömüldü.

Skor üstünlüğü Fenerbahçe’ye geçti. Doğal olarak skor avantajı Fenerbahçe’de olunca, takım da yine inanılmazdı, uçuyordu ve kaçıyordu! Dünkü skor kimseyi yanıltmasın... Fenerbahçe, biraz daha cesaretli oynayan her takıma karşı sorun yaşar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

6 Aralık 2021 Pazartesi

Yedek kulübesi!

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

O da izledi

5.12.2021

Engin Verel

Yedek kulübesi!

6.12.2021

Alen Markaryan

Hesabı birileri vermeli

8.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Kazanma sanatı ve muhteşem ikili!

5.12.2021