• 4 Eylül 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 4 Eylül 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Engin Verel

Yol kazaları hariç

Paylaş

Maça geçmeden önce Batshuayi transferine biraz değinmek istiyorum. Geçen sezon Beşiktaş'ta beklentilerin uzağında kalan Belçikalı oyuncunun gelişine birçok Fenerbahçeli itiraz etti. Ancak bu eleştirilerin çok ayağı yere basan verilere dayanmadığını söylemeliyim. Zaten çok iyi bir hücum hattı olan Fenerbahçe için yeni bir golcü, çok da ihtiyaç duyulan bir şey değildi. Ama Batshuayi gibi bir oyuncuya yatırım yapmak da gayet akıllıca.

Sadece geçen sezon Beşiktaş'taki performansı üzerinden Batshuayi'yi eleştirirseniz ben de Belçika Milli Takımı'ndaki performansına bakmanızı öneririm. Üstelik bu oyuncu 28 yaşında ve muhtemelen Dünya Kupası'nda da Belçika'nın hücum oyuncularından biri olacak. Kaldı ki Beşiktaş'taki performansı da hiç fena değildi. 14 gol ve 5 asisti bir yana bırakın, çok fazla pozisyona giren ve hücuma hareket getiren bir forvet, kanaatimce transferi de doğru.

Gelelim Kayseri maçına... Fenerbahçe daha ilk dakikadan itibaren "Buranın patronu benim" havasındaydı ve bu üstünlüğünü kabul eden Kayserispor önünde etkiliydi. Zaman zaman bu üstünlük rakip kale önünde de ciddi tehlikeler getirdi.

İlk kez 11'de sahaya çıkan Joao Pedro'nun golü de 'Futbolun Adaleti'ne uygundu. Bu arada Pedro'yu çok beğendiğimi, maç boyunca çok aklı başında işler yaptığını söylemeliyim. Gol atmamış olsa da kendisiyle ilgili izlenimlerim değişmeyecekti. İlk yarı sonundaki istatistiklerde Kayserispor'un Fenerbahçe kalesine bırakın isabetli şutu, hiç şut atamamış olması da Fenerbahçe'nin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

İlk 45 dakikada yerli kontenjandan oynayan İrfan Can Kahveci'nin çok etkisiz kalması eleştireceğim tek şey. "Nasıl olsa yerim garanti" diye sahaya çıkan yerli oyuncular için mutlaka başka bir düzenleme yapılmalı.

Zira bu sistemin onları geliştirmek yerine geriye götürdüğünü görmek zor olmasa gerek. Kontenjandan 3 yerli oynatmaktansa, kadroya bileğinin hakkıyla giren 1 yerlinin oynamasını tercih ederim.

İkinci yarıda King'in golünden sonra Fenerbahçe açısından zaten maç tamamlandı. Gerisi işin kremasıydı. Bazen yol kazaları olsa da ben Fenerbahçe'nin iyi istikamette yürüdüğünü düşünüyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Haziran 2024 Salı

REKABETTE ASALET ŞART!

2 Haziran 2024 Pazar

Kaybeden Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi yönetsin

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Böyle sezona böyle final yakışırdı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Güzel oyun, iyi başlangıç

19.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

Videonun içeriği de piyasaya sürülüş saati de yanlıştır...

18.06.2024

Kenan Karcı

Amigo deyip geçmeyin...

20.06.2024

Mustafa Sapmaz

Kebap haçapuriden iyi

19.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Müthiş başladık

19.06.2024