• 15 Aralık 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 15 Aralık 2023 Cuma 07:00

YAZAR

Yine eskisi gibi…

Paylaş

Bundan önceki Konferans Ligi maçlarında fantastik tercihlerden çekinmeyen smail Hoca'nın dünkü 11 tercihi çok doğruydu. Sadece Beşiktaş derbisine göre 2 değişiklik vardı. Zaten kaleci rfan'ı seçmesi risk değildi. Çünkü Trnava'nın kaleciyi zorlayacak bir anlayışla sahada olmayacağını biliyordu.

Favori olduğu maçlarda hayal kırıklığı yaşatmakla meşhur olan Fenerbahçe, dün de ilk 30 dakikada bir çuval gol kaçırınca endişelenmedik desek yalan olur. Her kaçan golden sonra 'Acaba!'lar dolaşmaya başladı bilinçaltımızda. Zira sahadaki 22 kişiye de sorsanız bu işin en büyük uzmanı olarak kabul edeceği Dzeko yaptı bu beceriksizlikleri. Hele boş kaleye atamayıp, auta gönderdiği bir top var ki savunmacı olsa kendi kalesine atar, dışarı atmayı beceremez. Ama Dzeko bunu yaptı. Sonrasında bir derin pasta ağır kaldı, 'Yaşlı' görüntüsü verdi.

Sonunda baktı ki ben atamıyorum, bir kısmetsizlik var bu işte, Osayi'ye "Al da at" pası verdi. Ama o karşı karşıya kaçırdı. Dzeko'nun ilk yarıdaki bu beceriksizliklerini söylerken, hücum organizasyonundaki 'şef'liğini de övmeden geçmeyelim. Müthiş oyun görüşü ve organizasyon yeteneğiyle bütün kusurlarını örttü.

Ama Tadic'in bu konuda Dzeko'dan aşağıya kalmadığını da söylemek lazım. Ferdi'ye öyle bir derin top attı ki müthişti. Ferdi de hakkını verdi. Güdümlü füze gibi menzile kilitlendi, hedefi vurmasını hiç kimse engelleyemedi. Bu çocuğu bu sezondan sonra Fenerbahçe'de tutmak zor olur. Gerçekten çok özel bir sporcu. 'Sporcu' diyorum çünkü Atatürk'ün 'Zeki, çevik ve ahlaklı' tanımının içini dolu dolu dolduran bir genç adam. Ferdi'yi en stresli maçlarda bile çirkefl ik sahnelerinde görmedik. Kışkırtıcı, aldatıcı, azmettirici olmadı hiçbir zaman. Kendi de böyle şeylere ne azmetti, ne tenezzül etti. Aferin çocuk. Futbolumuzun böyle modellere en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerdeyiz ve bu konuda örnek kişiliğe sahip Ferdi'ye dikkat çekmek şart oldu

İlk yarının tablosu özetle böyleydi ve gidişat Fenerbahçe'nin maçı rahat kazanacağını gösteriyordu

Nitekim ikinci yarıda gelen penaltı golüyle Trnava surlarına kapanmayacak gedik açıldı. Sonra şans da onları terk etti, günün en gayretli oyuncularından olan Dzeko'nun yanına geçti. Fenerbahçe gruba başladığı gibi coşkulu bitirdi. Arada yaşadığı kötü izleri de sildi. Hedefl ere ulaşmak istiyorlarsa bu coşkuyu korumak zorundalar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024