• 12 Haziran 2017 Pazartesi 01:56
  • |
  • 12 Haziran 2017 Pazartesi 01:56

YAZAR

Engin Verel

Yarınlar umut

Paylaş

Ligler bitmiş, şampiyon takım belli olmuş. Transferi olanlar heyecanlı ve istekli, mukavelesi devam edenlerin de 'Kalacak mıyım, yoksa gönderilecek miyim?' düşüncesiyle kafaları karışık. Kafası karışıklar zaten belli. Bu tür maçlar angarya gibi görünse de Kosova gibi zayıf rakiplere karşı yerlerini garanti etmek ya da fiyatlarını borsa misali yukarıya çekmek için çok önemli fırsat maçlarıdır. Elbette bir de kulüplerinde kalan ve transferi olmayan oyuncular var. Onlar da bir an önce maçın bitmesini ve tatile çıkmayı bekliyor. Zira Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımların oyuncuları zaten sezonu erken açacakları için fazla dinlenme imkanı bulamayacaklar. 

Dün akşam baktığımda Fatih Hoca’nın dediği gibi 'Vah Milli Takımım vah' anlamında bir futbol sergiledi millilerimiz. Orta sahaya baktığımızda, kanatlarda Cengiz ve Volkan Şen sahanın en kısa boylu oyuncuları olmalarına rağmen ilk iki golü kafayla atan futbolcular oldular. Güçsüz Kosova'ya karşı tecrübeli Mehmet ve genç Çağlar'ın çift stoperde istenilen randımandan uzakta olması belki de sezon yorgunluğu olarak değerlendirilmeli. Orta sahada Selçuk, Ozan, Oğuzhan üçlüsü ki, Oğuzhan’ın yerine oyuna giren Yusuf Yazıcı da dahil orta sahada maça ağırlığını koymasalar da skor derinliği açısından faydalı oldular desek ne doğru ne yanlış olur. 

Gelelim Burak'a. Maçtan evvelki tavırlarını bir yere bırakıyorum. Samimi arkadaşının, bunalıma girmesinden etkilenmiş olabilir. Bunu yadırgamak veya eleştirmek doğru değil. Ancak 2-1 galipken mahalle takımı değerinde olan rakip karşısında en son adam olarak yapmış olduğun fauller, görmüş olduğun sarı kart gereksizdi. Gazozuna oynanan son 2 maçı bir tarafa bıraktığımızda önümüzdeki gerçek maçların birincisi olan Ukrayna deplasmanında Burak'ın forma giymeyecek olması hem kendi adına hem de Milli Takım adına sıkıntılı bir durum yarattı. 

Kısacası tatsız, tuzsuz UEFA kriterlerine uygun sahası bile olmayan Kosova'yı farklı yenmemiz sezonun son gününde ülke insanı için moral verici oldu. Ancak oynanan futbol belki bugün için olmasa da yarınlara 'Acaba' dedirtecek bir düzeydeydi. Kuşkusuz yeni sezonda takımların kadro ve form düzeyleri de farklı olacak. Belki her şey bizim için daha iyi olur. En azından dileğimiz bu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Sonuna kadar varım

04 Mayıs 2021 Salı

Nazire...

30 Nisan 2021 Cuma

Son dakikada 2 adam!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021