• 20 Aralık 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 20 Aralık 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Yarım işi tamam!

Paylaş

Bir tarafta bir hafta önce dört gol atıp, maçı kazanan Beşiktaş ev sahibi olarak diğer tarafta da geçen hafta 3 gol yiyerek İstanbul'a puansız dönen Fenerbahçe.

Artık biz Pereira kalır mı gider mi konusunu bir kenara bıraktık. Hatta sıkıldık bile. Kim ne derse desin Portekizli inatçı. Üçlü defanstan vazgeçmiyor. Be kardeşim bu üçlü defansın tutmuş olsaydı, liderden bu kadar puan farkı yer miydin, hiç düşünmüyor musun?

Dünkü kadroya baktığımız zaman klasik Pereira'nın ilk 11'ini sahada gördük. Her hafta değişime uğrayan bir kadro sürmüştü İstanbul derbisine. Halbuki biz ona dedik ki, "Bu takımda Mesut'tan sonra formayı vereceğin ikinci adam sakat değilse İrfan Can olur. Yok onu kurtarıcı olarak ikinci yarı sokuyorum" dersen diyecek bir şey yok.

Tamam duyumlarıma göre ilk etapta Mesut'u yemek istedin. Olmadı Mesut'un kankileri ve Başkan'ın üzerine titrediği İrfan Can ile Mert Hakan'ı ilk 11'e almayıp aklınca kendini kovdurmak istiyorsun. Hani gelirken demiştin ya "Yarım kalan işimiz var" anladığım kadar bu yarım kalan işini 17 haftada tamamladın. Artık Brezilya'ya transfer yapıp giderken de bir taşla iki kuş vurabilirsin.

Dua et ki biraz kilolanmış Fırat Aydınus ile Vida'nın yapmış olduğu hatalarla iki gol buldun. Belki bunu da istemiyordun ama ikram ettiler! Sonuçta Fenerbahçe istediğini alamasa da sen istediğini aldın!

Dün akşam Fenerbahçe'nin en iyilerinden olan Crespo'yu keşfi n de son haftalardaki en iyi buluşundu.

Şunu da unutmaman lazım ki; 3-4 genç oyuncuyla oynayan rakibin, hatalar yapıp, 2 topu direkten dönmeseydi, 3 puanı alır, sen de çok istediğin Portekiz biletine kavuşurdun.

Beşiktaş'a gelirsek yöneticiler neden teknik adam arıyorlar bilmiyorum. Önder Karaveli Hoca'ya sezon sonuna kadar neden şans tanımıyorlar anlamak mümkün değil. Bilmem hatırlar mısınız, Barcelona'nın birinci hocası görevden alınınca alt kadrodan eski futbolcu ve antrenörü Guardiola'yı takımın başına getirmiş ve dünya futbolu böyle üst düzey bir teknik adam kazanmıştı.

Dün akşam şaşırıp ve takdir ettiğim bir konu var ki onu da sizinle paylaşmak istiyorum. Hava sıcaklığı 4 derece ve Fenerbahçe seyircisi 50 bin kişiyle statta. Zannedersiniz ki en yakın rakibine 10 puan fark atmış, Süper Lig'in lideri. Açıkçası seyircinin dışında dün akşam takdir edeceğim bir şey yok.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

11 Ocak 2022 Salı

Büyüklük bu değil!

27 Aralık 2021 Pazartesi

Güle güle sana!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022