• 17 Şubat 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 17 Şubat 2019 Pazar 08:00

YAZAR

Engin Verel

Verin bavulları ellerine

Paylaş

Bir tarafta eski başkanın, “Ben burada olduğum müddetçe, bu kapının önünden geçemez” dediği ve sonra göreve getirdiği Aykut Kocaman...

Diğer yanda şimdi Başkan Ali Koç’un, “Ne dün ne bugün ne de yarın gündemimizde olacak” dediği ve 1 hafta sonra F.Bahçe Teknik Direktörü yaptığı Ersun Yanal... Tribünde de, “Aykut Kocaman onun kariyerini bitirdi” denilen Alex de Souza...

Gelelim oynatılan futbola... Uzun zamandır ortalarda görünmeyen Valbuena solda, Slimani golcü olarak ileride, arkasında ise yeni transfer Zajc ilk 11’deydi. Cılız dediğimiz Jailson, ön liberoda oyuna ağırlığını koydu. Ayrıca kendini unutturup çıkışlarda gol arayan adamdı. Attığı golle de İlk yarının son anlarında F.Bahçe’ye nefes aldırdı.

Skrtel ve Jahovic’e lazım... Bu iki futbolcu sahada çok çabalayabilir ama bilhassa Skrtel bu kadar dengesiz dalamaz! İlk yarının başlarında rakibine çift ayak tabanla müdahalesine Fırat Aydınus nasıl oldu da kırmızı değil de sarı verdi anlamak mümkün değil. Jahovic’in Sadık’ın üstüne basması kırmızıysa, Skrtel’in kart rengini sizlere bırakıyorum. Ayrıca Skrtel daha sonra sanki hiç kart görmemiş gibi her pozisyonda “Sarılık” hamleler yaptı.

Aydınus da oynattı! Sadık da “Üzüm üzüme baka baka kararır” misali Skrtel’den gördüklerini rakibe uyguladı! Üstlerinde F.Bahçe forması yerine başka  forma olsaydı, ikisi de atılmıştı.

F.Bahçe kanatlarında Dirar-Moses ikilisi bence oturdu gibi... Ancak Moses sağdaki yerini terk edip başka bölgelere kaydığında ön libero Mehmet’in Dirar’la birlikte kademe anlayışını yükseltmesi gerek. Slimani’ye bakarsak pozisyon olarak belki iyi yer tutuyor ama son vuruşları amatörce.

Futbolun olmazsa olmazları vardır ve çoğunlukla artı hanesi kalabalık olan taraf maçı kazanır. Topla oynamada üstünlük açık ara F.Bahçe’de...

Şut derseniz, rakibinden çok daha fazla şut çekip, kaleyi az tutturan bir F.Bahçe var. İsabetli pas derseniz, Konya’nın yaptığını 3’le çarpın... Yapılan ortalara baktığımda da F.Bahçe, rakibinin 5 katıydı...  Korner dersen, arada uçurumlar var. “Bir dakika Engin Bey, bunları söylüyorsun ama sonuca gel!” diyebilirsiniz.

Peki geleyim... Oynanan futbol uzatmalarla birlikte 100 dakika... Rakip 67 dakika 10 kişi oynadı. Şimdi, bu şartları göz önüne alırsak çıkacak tek bir sonuç var.

O da bu futbolcuların yüzde 80’inin başta Slimani olmak üzere “Yetenek” konusunda çok ağır sorunları olduğudur... Sezon sonu birçoğunun bavulları, elleriyle kavuşturulmalı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022