• 18 Ağustos 2017 Cuma 01:00
  • |
  • 18 Ağustos 2017 Cuma 01:00

YAZAR

Engin Verel

Vardar Ovası

Paylaş

İstanbul Fındıkzade’de bir zamanlar yönetim kurulunda bulunduğum Rumeliler Derneği'nin kurmuş olduğu ve amatör kümede oynayan Vardarspor, Türk sporculardan oluşuyordu. Dün akşam Üsküp’teki Vardar ise Fenerbahçe’ye ev sahipliği yaparken birçok yabancı futbolcuyu kadrosunda barındırıyordu. Ancak maddi değerleri ve futbolcu kimlikleri 
F.Bahçe ile oyunculardan çok çok aşağıdaydı. Açık söyleyeyim, biraz pas yapmasını bilen, bariz gol vuruşunda başarılı olan futbolculardan oluşan bir ekip olsa Fenerbahçe’yi daha da komik duruma düşürürdü. 

Fenerbahçe’nin ilk yarı sonlarındaki Josef’in direği sıyıran şutu dışında etkili atağı yoktu. Alper, Dirar, Şener’in vuruşları kalecinin üzerine gitmiş ya da kaleci üzerine gelen topları kornere atmıştı. 80 dakikada Ozan’ın gol yapması gerektiği pozisyonda etkisiz vuruşu gecenin enteresan hareketiydi. 

Fenerbahçe’nin Vardar karşısında mağlup olması pek önemli değil. Fenerbahçe, çünkü nasıl olsa haftaya Kadıköy’de seyircisinin önünde farklı kazanıp tur atlayacaktır. Dün akşamki futbolcular oynadıkları futbolun analizini iyi yapması lazım. Kameni’den başlayalım. O da Volkan gibi kaleye gelen topları içeri aldı. Gelelim geri dörtlüye, Şener, Skrtel, Mehmet Topal ve Hasan Ali’ye… Geçen sezon bu dörtlü takımın savunmasını oluşturmuyor muydu? Kjaer’in dışında. Ozan, Souza ön libero değil miydi? Alper çoğunlukla forvetin arkasında oynamıyor muydu?  Bu takımda yeniler kimdi? Şimdi size soruyorum. Dirar mı, Lens mi? Valbuena mı, Sow mu? Van Persie-Emenike mi, Yoksa Ahmethan-Soldado mu? Mehmet Topal’ı stoper oynatan Aykut Kocaman büyük bir tercih hatası yapmıştır.   

Geçen sezon ligi zar zor üçüncü bitiren bu takımı yenilemek isteyen zihniyet takımın en iyisi Kjaer’i satmış. Topu ayağına aldığı her pozisyonda taraftarını ayağı kaldıran Lens’i rakibi Beşiktaş’a kaptırmıştı. Şimdi onların yerlerine gelenleri görüyoruz. Geçen seneki Fenerbahçe mi? Yoksa Göztepe, Vardar karşısındaki Fenerbahçe mi? 

Neticeyi bir kenarı bırakalım. Bu takım sahada ne oynuyor. Ne yaptığını bileniniz var mı? Bu takım sizce üç kulvarda başarılı olur mu?  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021