• 25 Eylül 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 24 Eylül 2017 Pazar 23:10

YAZAR

Engin Verel

Tudor'un hamlesi

Paylaş

İki takımın hocası Le Guen ve Tudor geçen haftaki takım kadrolarını bozmayarak aynı 11’lerle saha çıkmayı tercih etti. Bursa’nın yeni stadını dolduran muhteşem taraftar bu şehrin geçmiş yıllardaki büyüklüğünü tribünlere taşıdı. Yeşil-Beyazlı futbolcularda saha göstermiş oldukları performanslara taraftara sevgisine karşılık verdi. Uzun süre maçı önde götüren Bursaspor’un hocası Le Guen’i tebrik ederim.

Sahada geçen sezondan çok farklı bir Bursaspor vardı. Sadece bu maç için tüm sezon boyunca rakiplerine korkulu anlar yaşatacaklardır. Yeşil-Beyazlı futbolcular hocaların vermiş olduğu taktiği son 15 dakikaya en iyi şekilde uyguladılar. 

Ancak siz ne kadar hocanız tarafından iyi hazırlansanız da, kazanma isteniz üst düzeyde olsa da futbolun kanununda bir gerçek vardır. Neticeyi klas ayaklar belirler. Rodrigues, Belhanda, Gomis gibi isimleri akıllı markajla durdurabilirsiniz. Ama Feghouli ve Tolga Ciğerci oldukları gol vuruşlarına hiçbir şey yapamazsınız. Tıpkı gecenin en iyisi Bursaspor’un kalecisi Harun Tekin gibi… 

İkinci yarıda Tudor’un yapacağı hamleleri çok merak ediyordum. 64. dakikada Tudor’un defans kanat bekleri Mariano ile Latovlevici yerine Yasin ve Feghouli’yi alarak bir hamle yaptı. 

Bu değişiklikten sonra birçok kişi “Bu Tudor ne yapıyor” diye eleştirilerine en iyi cevabı maçın sonunda 2-1 galibiyetle vermiş oldu. Tudor bu kez daha yaptığı hamlelerle iyi bir not almış oldu. 

Galatasaray bu sezon ilk kez yenik duruma düştü ve savunma arkasına atılan her topta sıkıntı yaşadı. Galatasaray’da Maicon ve Serdar ikilisi aynı karakterli oyuncular olduğu için çoğu pozisyonda rakiplerine dengesiz giriyorlar. Tudor’un bu konuda ikiliyi kesinlikle uyarması lazım… 

Ön liberolar Ndiaye ve Fernando’nun temposu düştüğünde Galatasaray’ın orta sahayı rakibine kaybediyor. Derbi haftasında Galatasaray üç puan çok kritikti. Galatasaray bu maçı alarak şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu rakiplerine gösterdi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

27 Eylül 2021 Pazartesi

İlk etap tamam

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021