• 6 Ekim 2016 Perşembe 09:26
  • |
  • 6 Ekim 2016 Perşembe 09:26

YAZAR

Engin Verel

TFV'nin 7 yıllık kalkınma hamlesi

Paylaş

Futbol gönülleri, 1995’te bir araya geldi, ismi “Türkiye” ile başlayan Türkiye Futbol Vakfı’nı kurdu. Vakfın bugün onursal başkanı olan Sema Küçüksöz, 19 yıllık başkanlığını yaptı. Ardından Candemir Berkman, başkan olarak vakfa emek verirken, başkanlık bayrağı son dönemde şahsıma emanet edildi.
Vakfımız, kuruluş amaçlarından biri olan eğitim yayınları, söyleşi ve panelleri planlandı. Türkiye’nin değişik yerlerinde konferans ve paneller hedefleniyor.
Yönetim kurulu üyemiz Prof. Dr. Turgay Biçer’in danışmanlığında vakfımız tarafından Türk futbolunun geleceğini istenilen yönde geliştirmeyi amaçlayan futbolda spor kültürünün geliştirilmesinde gönüllü “Futbol Elçiliği Projesi”© faaliyete geçiyor. TFF Yönetim Kurulu üyesi Hüsnü Güreli ile çalışmalara başladık.
Burada Hüsnü Güreli Bey’e ayrı bir parantez açmak isterim… Hepimizin yakından bildiği gibi Hüsnü Bey iyi bir Beşiktaşlıdır. Birçok dernek ve vakıflarda ülkemize büyük hizmetler sunmuştur ve sunmaya da devam etmektedir. Malumunuz sivil toplum örgütlerinde çalışmak gönül işidir... İşte bunun en güzel örneği de Hüsnü Güreli Bey’dir.  
Türk Böbrek Vakfı ile emekli futbolcu ve ailelerinin, sağlıklarının korunmasına yönelik bilinçlendirilmeleri, hastalıklarına yardımcı olunması ve yönlendirilmeleri konularında protokol imzaladık. Tanıtıma mütevelli heyeti üyemiz Fatih Terim de katıldı.
Milli Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Fair Play ödüllü “Yeni Stadyum” 16 sezon aralıksız yayınlandı. Futbol seyircisini bilgilendirmek, eğitmek ve seyirciye futbolu sevdirmek, Fair Play duygusunu aşılamak amacındaki “Yeni Stadyum’un”  spor akademilerinde, spor kulüplerinde ücretsiz dağıtılması için Türkiye Futbol Federasyonu ile ortak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 
BEKLEMEKTEN BIKTIK BURAK

Burak, G.Saray’dan Çin’e giderken, “Zamanı geldiği zaman her şeyi ama her şeyi açıklayacağım” demişti. Geçenlerde G.Saray maçını izlemek için Çin’den gelmiş, Fatih Terim ve Arda konusundaki soruya, “Şimdi yeri ve zamanı değil. Yeri ve zamanı geldiği zaman hepsini açıklayacağım” deyip kestirip atmış.
Sevgili Burak! İyi güzel de G.Saray’la ilgili her şeyi anlatmanı Çin’e gittiğin günden beri bekledik. Şimdi Fatih Terim’le ilgili açıklamanı ne kadar zaman bekleyeceğiz?
 
İSTANBUL'DA DİŞÇİ Mİ YOK SAYIN ADVOCAAT?

Geldiği günden bugüne dek futbolcularıyla ilgili gerçekçi açıklamalarıyla takdirimi kazanan Advocaat, Rusya ve Hırvatistan milli maçlarında verilen arada bir bahane bulup Hollanda’ya gitmişti. Şimdi de sanki İstanbul’da diş hekimi yokmuşçasına “Dişlerim için Hollanda’ya gidiyorum” dedi ve gitti.
“Takımın taktiksel ve kondisyon eksikliğini, son vuruşları ve duran toplardaki eksiklerimizi tamamlamak için çok çalışmamız lazım” diyen Advocaat, programı yardımcılarına verip, memleketine gittiğine göre, hoca hâlâ kendisinin Hollanda Milli Takımı’ndaki danışmanlık görevinde olduğunu mu zannediyor?
 
TERİM LEAKS KOMPLO MU?

Euro2016’daki başarısızlığımızın Arda-Fatih Terim ikilisi arasındaki soğuk savaşla üstü örtülmüş ve nedenleri hiç gündeme gelmemişti. Bu konuya fazla girmek istemiyorum. Çünkü bugün ve Pazar günü Türkiye için çok önemli iki müsabaka var. Bu iki müsabakadan en az 4 puan almamız gerekiyor. Bugüne kadar Fatih Terim’in TFF ile yapmış olduğu mukavelenin detayları, Türk toplumu tarafından bilinmiyordu. Ne oldu da bu kavgaların ardından böyle olmak ya da olmamak kadar önemli iki maç arifesinde mukaveledeki tüm maddi detaylar basına sızdırıldı? Sızdırma, Fatih Terim’in yarınları için kurulmuş bir komplonun son parçası mı?

Sözün özü:
Sakın vazgeçme! Eğer sen vazgeçersen hak etmeyen biri kazanacak. Bob Marley

 
150 YIL ÖNCESİNİN BALIKÇISI
 
MER Balık, Kemal ve Yüksel kardeşler tarafından Balıkpazarı’nda 1999 yılında kurulmuş. Faaliyet gösterdiği yer, 150 yıllık orijinal taş bir bina. Duvarlarının yanı sıra kubbeli tavanı, bilhassa gelen yabancı turistlerin merakını cezbeden bir mekan ve müşterilerine Osmanlı dönemine götürüyor. Özellikle hamsi pane, lakerda ve kalamar dolmasını tavsiye ederim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021