• 12 Haziran 2023 Pazartesi 07:00
  • |
  • 12 Haziran 2023 Pazartesi 07:00

YAZAR

Teselli ikramiyesi

Paylaş

Fenerbhaçe taraftarı kupa finaline çıkarken, "Yarattığın Mecnun'a bir teselli ver" diyen Orhan Gencebay modunda. Her ne kadar Jesus, "Benim çalıştığım liglerde şampiyonluk kadar kupa da önemlidir" dese ve Fenerbahçeliler bile bu söze gülse de bir kupa herkes için kötünün iyisi durumunda.

Fenerbahçe'nin finale Başakşehir'e göre daha istekli, daha organize ve dersine daha iyi çalışmış şekilde başladığını söyleyebiliriz. Ön alandaki baskı ve alan daraltma taktiği işe öyle bir yaradı ki henüz ilk dakikada Fenerbahçe öne geçti, moral buldu. Skor tabelasına her ne kadar 'Gol Batshuayi' diye yazsa da golün mimarı Arda Güler'in yaptığı güzel işler harikaydı.

Gerçekten de Arda olağanüstü bir yetenek. Doğru yönetildiği takdirde inanıyorum ki Türk futboluna damga vuracak. Allah sakatlık vermesin. Çok önemli takımlar tarafından isteniyor. Fenerbahçe satar mı bilemem ama eğer satılacaksa sadece para değil, Arda'nın gelişmesi için doğru kulüp seçimine de özen gösterilmeli.

İkinci golden sonra Fenerbahçe'de kupa finaline yakışmayan bir ciddiyetsizlik vardı. Çok daha farklı kazanabilecekleri maçta oyuncuların bencillikleri, rahatlatacak skorun daha ilk yarıda gelmesini engelledi. Gerçi ilk yarıda Başakşehir'in, Fenerbahçe'yi çok da rahatsız edecek bir oyunu ve etkisi yoktu. İkinci yarıda attığı golü de hakem iptal ederek eyyamcılık yaptı. Tamamen topa yükselen ve bütün dikkati topta olan Keny'ye çarpan kaleciydi. Hakem buz gibi golü iptal etti.

Fenerbahçe 9 yıllık kupa hasretine son verirken, Ali Koç da fi nalde başkanlığı döneminde ilk kupa sevincini yaşamış oldu. Fenerbahçe Jorge Jesus'la devam eder mi bilemem ama ben Portekizli hocayı çok başarısız olarak görmüyorum. Ligi ikinci bitirip, kupayı kazanmak yabana atılacak bir performans değil. Ben Ali Koç'un yerinde olsaydım hocayı tutar, istediği takviyeleri yapar ve yeni sezona daha iddialı bir takımla devam ederdim. Ama sanıyorum öyle olmayacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Aralık 2023 Salı

Derbi için moral oldu

1 Aralık 2023 Cuma

Hayal alemi!

30 Kasım 2023 Perşembe

1 puana üzülmeli

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Derbi için moral oldu

5.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023